• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
LazarGanev - "Велик майстор"
Смъртно опасно!
estorm - специалист
Някакво предложение да не и видя сметката? Парите и са смешни и не ми пука, но ще ми е гадно да влача 2 цола маркуч от другата за някакви си цветни лехички :lol:
Какво може да се измисли? Някакъв байпасен клапан да отваря при повишено налягане? Ма то пък ще остана без вода в пистолета :?
LazarGanev - "Велик майстор"
Отворен маркуч - това е.
kuger - майстор
Монтираш на удобно място тройник. Единия изход му монтираш кран, другия ти е за поливането.
lov - майстор
Правил съм си подобна простотия преди много години с вибрациона помпа. Както каза колегата тройник и на него маркуча с пистолета на края. На другата дупка един дърт препазен клапан. Имаше на времето такива цилиндрични и се монтираха директно на тетка. Не помня дали му сменях пружината но успях горе долу да го балансирам че като спра маркуча да отваря той. Тетката с клапана си я бях монтирал веднага след помпата на маркуча и тя си стоеше във водата. Не отваря напълно но дебита беше достатъчен да не изгори помпата.
estorm - специалист
Да де точно такава 'врътка' тройник с някакъв приспособен клапан ми трябва. Защото ако е тройник със спирателен вентил трябва да търча насам натам. Пък така си пускам колкото си искам от пистолета и няма да я мисля помпата. Чак като я купих се сетих, че с това ще имам проблем иначе щях да взема някое малко ротационно бибо. Даже на ключа и ще монтирам дистанционно изкл/вкл. за да не се мъчи напразно докато се разтакавам с маркуча. Значи има надежда да изкара малко по дълго :-D
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за водна помпа." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: