Всички въпроси за вилата.
shaxa - напреднал
По принцип става въпрос за бетонна плоча на гараж, ще има замазка за наклони и отгоре мисля да положа такава хидроизолация и да я оставя така. Ще има ли някакъв ефект ако след втората ръка докато е още прясно посипя с кварцов пясък.
lov - майстор
Аз също трябва да се преборя с подобен проблем за това всъщност влизах в темата. Всеки път като я видя ме хваща яд ама така до сега не можах да си изясня технологията и материалите. Правени са някакви опити за някакви шпакловки но са изкарвали 2-3 години. нямам информация какво е било това последното но е някаква циментова шпакловка с фибри или поне това което е останало от нея. казаха ми че преди да я нанесат са я мили с водоструйка и са нанесли някакъв грунд на доста ръце.
Това лято трябва да стане защото им е дошъл реда. Приемам всякакви съвети и технологии. Не знам колко ще се види от снимката но това е въпросната плоча.
Прикачен файл:
P1010446.JPG
Заглеждах се и по някакви течни гуми но така и не намерих отзиви.

п.п. Става на въпрос за голямата площ долу а не за това малкото в лява.
VLADO66 - майстор
shaxa написа:
По принцип става въпрос за бетонна плоча на гараж, ще има замазка за наклони и отгоре мисля да положа такава хидроизолация и да я оставя така. Ще има ли някакъв ефект ако след втората ръка докато е още прясно посипя с кварцов пясък.
Ефекта на пясъка ще е само ефект,даже отрицателен.Не трябва да има никакви работещи фуги-това е отрицателното на циментовите хидроизолации-нямат еластичност/каквотопи да пишат.
VLADO66 - майстор
lov написа:
Аз също трябва да се преборя с подобен проблем за това всъщност влизах в темата. Всеки път като я видя ме хваща яд ама така до сега не можах да си изясня технологията и материалите. Правени са някакви опити за някакви шпакловки но са изкарвали 2-3 години. нямам информация какво е било това последното но е някаква циментова шпакловка с фибри или поне това което е останало от нея. казаха ми че преди да я нанесат са я мили с водоструйка и са нанесли някакъв грунд на доста ръце.
Това лято трябва да стане защото им е дошъл реда. Приемам всякакви съвети и технологии. Не знам колко ще се види от снимката но това е въпросната плоча.
Прикачен файл:
P1010446.JPG
Заглеждах се и по някакви течни гуми но така и не намерих отзиви.

п.п. Става на въпрос за голямата площ долу а не за това малкото в лява.
Виж дали изоасфалт не би ти свършил работа като визия и цена.
lov - майстор
Гледах ги тези но ми се струва че не познават парите. Близо 40 лева за квадрат. Аз нова плоча ще отлея за толкова. Или с гранитогрес ще я налепя и пак ще хартисат.
VLADO66 - майстор
lov написа:
Гледах ги тези но ми се струва че не познават парите. Близо 40 лева за квадрат. Аз нова плоча ще отлея за толкова. Или с гранитогрес ще я налепя и пак ще хартисат.
Тогава прословутата рецепта на Фло -Рецептата на Фло: 50% цимент,30% латекс и 20% или повече вода така че да може да се нанася с валяк
nikolson - майстор
VLADO66 написа:
-Рецептата на Фло: 50% цимент,30% латекс и 20% или повече
Бисерът на чия сметка да го пишем, на Фло, или на тебе? :-D
lov - майстор
Що пък да е бисер. По подобна рецепта само че с Ц200 съм си направил покрива на гаражната клетка и още не е протекъл почти 20 години. Докато тези на комшиите с какви ли не лайна ги мазаха и мине се не мине пак някой цапоти с нещо.
То това е най лесния начин но там се ходи и слоя вероятно ще се износи бързо. И за това и не съм го направил така.
Иначе от снимката не се вижда че бетона се е наронил от времето. Не е слаб или нещо подобно но ерозията и годините си казва думата. Та първо с нещо ще трябва да го подравня но не знам как ще се получи спойката. Гледам тези в Изомакса дават да се полага и стъклена мрежа. Някаква шпакловка да предложите.
VLADO66 - майстор
nikolson написа:
VLADO66 написа:
-Рецептата на Фло: 50% цимент,30% латекс и 20% или повече
Бисерът на чия сметка да го пишем, на Фло, или на тебе? :-D
Консистенцията на различните видове латекс е различна,например съм работил с един испански латекс който беше в найлонови чувалчета :wink:
VLADO66 - майстор
lov написа:
Що пък да е бисер. По подобна рецепта само че с Ц200 съм си направил покрива на гаражната клетка и още не е протекъл почти 20 години. Докато тези на комшиите с какви ли не лайна ги мазаха и мине се не мине пак някой цапоти с нещо.
То това е най лесния начин но там се ходи и слоя вероятно ще се износи бързо. И за това и не съм го направил така.
Иначе от снимката не се вижда че бетона се е наронил от времето. Не е слаб или нещо подобно но ерозията и годините си казва думата. Та първо с нещо ще трябва да го подравня но не знам как ще се получи спойката. Гледам тези в Изомакса дават да се полага и стъклена мрежа. Някаква шпакловка да предложите.
http://avalon.bg/traffic/ Не го знам като цена.Флекса съм го взимал на 12.50 лв.Има и различни ремонтни разтвори за бетон като тези. http://www.izolacii.eu/php/statiq.html?id=172 но мнение не мога да дам.

Тема "Открита тераса настилка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: