Всички въпроси за вилата.
nikolson - майстор
nikolson написа:
VLADO66 написа:
-Рецептата на Фло: 50% цимент,30% латекс и 20% или повече
Бисерът на чия сметка да го пишем, на Фло, или на тебе? :-D
Няма как % да го докараме до повече от 100. :partyman: Иначе и аз знам за рецептата с Ц200. Между другото, преди години се ползваше водно стъкло.
VLADO66 - майстор
Водното стъкло е неприятно за работа защото ускорява свързването.
Благодаря за коментарите. Само да попитам - тази рецепта на Фло - мога ли да я ползвам под гранитогрес и ще свърши ли работа като хидроизолация, или по-добре да си намажа хидроизолацията отдолу и да налепя гранитогрес.
chapara - майстор
Bultra_Patriot написа:
Благодаря за коментарите. Само да попитам - тази рецепта на Фло - мога ли да я ползвам под гранитогрес и ще свърши ли работа като хидроизолация, или по-добре да си намажа хидроизолацията отдолу и да налепя гранитогрес.
Намажи три ръце с

http://www.mapei.com/BG-BG/%D0%9F%D1%80 ... MAPELASTIC

Като на първа ръка вгради ПВЦ мрежа и после налепи греса с

Изображение

На 150см. оставяй разширетелни фуги 5 мм. които фугирай с

Изображение

Останалите фуги мин 2,5 мм. и с фугираща смес за външно приложение

http://www.isomat.bg/%D0%A4%D1%83%D0%B3 ... ducts.html

Рецептата на Фло е за селски бетонови пътечки :wink:
alsted - майстор
Дано не прозвучи като заяждане ... Отдавна питам: някой би ли могъл да ми каже какво е линейното разширение на различните инертни материали? Грес върху бетонна плоча ... Самият бетон да речем също има някакво разширение. Колко повече ще да е това на плочките, та са нужни компенсиращи фуги? То в този дух, ако се замислим по-дълбоко, ще стигнем до извода, че трябва да се лепят с някакво пластично лепило ... Имам от десетина години към 40м² налепен гараж отгоре. Вервайте ми - нищо не мръднало! Вярно, че цялото е на 5мм фуга, но не със силикон. Смятам, че такава (твърда) няма как да проявява компенсиращи качества?
chapara - майстор
Не си компетентен да коментираш темата.
alsted - майстор
Как стигна до този извод?
chapara - майстор
alsted написа:
Как стигна до този извод?
Защото коментираш само едни 40 кв.м. които може и да не ги нагрява слънце, аз имам наблюдения на няколко хиляди квадратни метри :wink: Настилката започва линейните си разширения много преди бетона и замазката да са чули за нагряване. Има моменти в които можеш в/у настилката да пържиш яйца а бетона отдолу да е с минусова температура. Съвсем друга тема е когато пък имаш топлоизолация-арм. замазка, хидроизолация и после настилка. Тъй че..... и аз не съм казал горното с цел заяждане, а с цел осветляване на проблема :wink:
alsted - майстор
chapara написа:
... аз имам наблюдения на няколко хиляди квадратни метри
... в/у настилката да пържиш яйца а бетона отдолу да е с минусова температура.
Посмали ... :wink:
Пита се за нещо, което съм правил и мога да го покажа. Споделям, а ти ми заявяваш, че не мога да коментирам по темата, с основния аргумент, че имаш практика. Можеш ли да покажеш обект с изрукани плочки? Термина е за изкривена жп линия от тепературни разширения, но надявам се разбираш въпроса ми. На високото си професионално ниво мисля, че трябва да знаеш какво е температурното линейно разширение на гранитогреса? Или преразказваш градски легенди?
chapara - майстор
Нищо не преразказвам, най-малкото на теб. Аз не съм писател :lol: :idea: ,обърквай хората , сам ще си получиш заслуженото :wink:

Тема "Открита тераса настилка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: