Всички въпроси за вилата.
vlax - майстор
Здравейте
трябва да засея 20 кв м райграс.Попрочетох това онова,но реших да пусна тема,защото бихте ми дали съвети от практиката.Сега търся подходяща тръба-метална и да я напълня с пясък за да си направя валяк,който ще ми е необходим за валиране при сеене и след косене.
Вие как сте я засяли/технология,метод/,с какво сте я валирали,колко гъста е станала,отговаря ли количеството тревна смеска на квадратурата ,която е написана на кутията или трябва повече,по-добре ли е да смеси 2-3 вида смеска,коя смеска бихте ми препоръчали/местото се огрява обилно след обяд/,поливане колко минути и през колко дни?
В момента разполагам с 0,500 кг универсална на Лактофоил.
hidrazin - майстор
Половин кило е малко за 20 квадрата. Поне още толкова.
Тук принципа е на Мечо Пух - колкото повече, толкова повече.
:partyman:
NeoBoss - специалист
това което пише на опаковката е горе долу вярно, като клони към максимума. Вземи си тревна смеска за слънчеви терени ... като смесваш няколко опаковки няма да промениш нищо (все едно да сипеш бензин по 5л от 4 бензиностанции и да мислиш че имаш топ бензин 20л.) Поливането зависи от почвата полива се по малко (да не стават локви) , често и равномерно, и се коси редовно.
Kasap - специалист
vlax написа:
Здравейте
трябва да засея 20 кв м райграс.Попрочетох това онова,но реших да пусна тема,защото бихте ми дали съвети от практиката.Сега търся подходяща тръба-метална и да я напълня с пясък за да си направя валяк,който ще ми е необходим за валиране при сеене и след косене.
За 20 квадрата не ти трябва валяк. Напълни един бидон с вода и го изтъркаляй хубаво след засаждането, че мравчовците да не изнесат семето. После само поливаш и косиш.
ArturDent - Почти Безобиден
За 20 квадрата и бидон не ти трябва. Можеш и с крака да го отъпчеш...
А за количеството на семената - аз слагам поне 3 пъти предписаното на кутията....

Тема "Съвет за райграс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: