Всички въпроси за вилата.
brum - майстор
На вилата банята е външна. Заварени метални профили за конструкция и етернитени плоскости закачени по тях. Обаче искам малко да я поосвежа и довърша, и се чудя какъв материал да ползвам. Нещо не ми се ще да са етернитени плоскости...

Та се замислих евентуално за PVC ламперия. Какви съвети можете да ми дадете за такава?

Първо дали PVC ламперията е подходяща за стените? Разстоянията между профилите са 120см и не знам колко ще е здрава тази ламперия. Да речем, че най-тежкото натоварване ще е човек който се е облегнал неволно. Етернита на такива неща държи без проблем.

Друг вариант е разпенено PVC. 10мм е 20лв/м^2. 15мм е почти двойно.

Трети вариант е поликарбонатни плоскости, ама там май цените са много нагоре. А и трябва да не е прозрачен материала, защото все пак това е баня :) .

Замислям се и за UV устойчивост на материала. Дали ми е нужна? Материалите които не са UV устойчиви май са по-евтини, а устойчивостта май може лесно да се корегира с един-два слоя боя от вън.

Та търся идеи и съвети кое би било удачно като решение за стените.
ivanovbg - майстор
Лепиш пвц ламперията върху плоскостите с моментфикс и си готов. Едва ли ще те притеснят 5мм стесняване на банята. Само трябва да е на сянка защото ув лъчите и пречат, така че гледай да сложиш покрив ако няма.
:partyman:
brum - майстор
Етернитените плоскости не затварят банята напълно. Има по 30см открито от горе и от долу. А искам да я затворя напълно. Та т'ва не е вариант, все ще трябва да има нещо от горе и от долу. И ще трябва да направя нещо като прозорчета на 1-2 места.
ivouz - специалист
Разпененото PVC е UV устойчиво мисля .Защо не ,отвътре и от вън но с по тънко примерно 6 мм.?

Тема "Материал за открита баня?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: