• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всички въпроси за вилата.
bridge - специалист
Може ли да ми препоръчате някаква антена за външно монтиране? Декодера си има една малка антенка (за вътре), но с нея почти не се лови сигнал. И сега не знам каква да купя - има най-различни модели. Около 60лв мисля че бих дал за такова нещо, но ако ще ми върши работа и нещо по-евтино - моля предложете.
vladilen - специалист
ако имаш стара аналогова
1. монтирай я завъртяна на 90 градуса
2. шунтирай аналоговия усилвател ако има такъв
при мен свърши идеална работа
chapara - майстор
vladilen написа:
ако имаш стара аналогова
1. монтирай я завъртяна на 90 градуса
2. шунтирай аналоговия усилвател ако има такъв
при мен свърши идеална работа
Моя аналогов усилвател си върши перфектно работата, само съм завъртял антената на 90 градуса :razz: , а преди едвам добивах някакъв сигнал на аналоговата с него :wink:
toolegittoquit - майстор
В Конрад има антени с усилватели за около 20лв. Външни са. Би трябвало да ти свърши работа една такава. Това е най-евтиният вариант при който не се налага трудова самодейност, а слагаш, завърташ и би трябвало да тръгне. Но ако си на място с много лош сигнал и Господ не може да ти помогне.
vladilen написа:
2. шунтирай аналоговия усилвател ако има такъв
Как си мислиш, че се предава радиосигнал? Един аналогов сигнал се определя като една непрекъсната във времето графика. В носещата честота се вмъква каквато информация искаш по начин който ти е удобен. По същността си няма цифрово радиопредаване, ползва се аналоговата природа на сигнала. Схемата за предаване и кодиране на информация е това, което отличава сигналите. За това това което се рекламира като "цифрова телевизия" всъщност не е цифрова. Няма такова нещо като цифров радиосигнал. Сигналът по-скоро се модулира във всеки случай. Както навремето правиха и телефонните модеми. Просто в двата края трябва да има устройства, които се разбират взаимно над използваният протокол.
gogyto - специалист
Не си казал за къде ти трябва, ако е за София вземи някоя вътрешна с усилвател на Стронг, при мен върши работа у дома, даже не е и до прозореца и лови без проблем..
Иначе ако не те мързи може да си направиш това http://mazeto.net/index.php/topic,8645. ... 2#msg55273 , аз си играх миналата година и си направих такава бачка перфектно.

Изображение
bridge - специалист
Вътрешна антена с усилвател ми звучи добре, но как да знам дали ще хваща сигнала?
ESPACE - майстор
Без да пробваш как очакваш да знаеш?
bridge - специалист
Затова питам за препоръка за надеждна марка антена.
hidrazin - майстор
bridge написа:
Затова питам за препоръка за надеждна марка антена.
Няма такова нещо като надеждна марка. Всичко е Китай и Туркистан. Което проработи.
Ако наистина искаш да приемаш като хората, разгледай тази тема:
http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... 51#p678613
И особено постовете на самоход и неговите препратки.
Май във форума няма по-запознат от него. Лошо че скоро не съм го срещал тук.
Все пак от линковете му може доста да се научи. Ето линк.
http://galanto.com/indoor-oudoor/
Мисля че ако му пишеш, няма да ти откаже помощ. Макар че за софето едва ли има нужда.
:partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Каква антена за цифрова ефирна телевизия на вилата?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: