• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всички въпроси за вилата.
gogyto - специалист
bridge написа:
Вътрешна антена с усилвател ми звучи добре, но как да знам дали ще хваща сигнала?
Ако си в София ще хваща!!
toolegittoquit - майстор
gogyto написа:
Ако си в София ще хваща!!
Не е задължително да е в София, но трябва да е на място с добър сигнал. На такива места и с една медна жица опъната нагоре можеш да хванеш сигнал.
gogyto - специалист
toolegittoquit написа:
gogyto написа:
Ако си в София ще хваща!!
Не е задължително да е в София, но трябва да е на място с добър сигнал. На такива места и с една медна жица опъната нагоре можеш да хванеш сигнал.
Не бих казал че ще стане само с една жица, зависи от изложението.
В къщи не се получи (Русе).
toolegittoquit - майстор
gogyto написа:
Не бих казал че ще стане само с една жица, зависи от изложението.
E, където съм аз и с една жица става. Антената ми е едно парче медна шина закрепена на пластмасов изолатор във вертикална позиция. Запоил съм й една жица коаксиална за нея и от там влиза в муфа за коаксиален кабел. :) За това ще е добре авторът да уточни за къде я иска.
gogyto - специалист
toolegittoquit написа:
gogyto написа:
Не бих казал че ще стане само с една жица, зависи от изложението.
E, където съм аз и с една жица става. Антената ми е едно парче медна шина закрепена на пластмасов изолатор във вертикална позиция. Запоил съм й една жица коаксиална за нея и от там влиза в муфа за коаксиален кабел. :) За това ще е добре авторът да уточни за къде я иска.
При мен по тази схема хд трансподера ми накъсваше, а на северната страна(обратната на тв.кула) нищо не излизаше.
romanpm - майстор
Зависи дали предавателят "покрива" местото където живееш , ако си в "радиосянка" забрави ! Трябва да се пробва . Аз се мъчих на вилата с какви ли не усилватели и накрая съм със сателитна , а в къщи с парче кабел хващам ефирна без проблем :|
gogyto - специалист
На вилата и аз размахвах антени, усилватели и кабели ама хванах чушки и нанизах булсата пак :)))
bridge - специалист
Колеги, да направя обратна връзка.
Купих тази стайна антена с усилвател: http://www.bgdomakinq.com/data/31/DSCI4126.JPG
И нищо. Сигнал 0% на вилата. Изпробвах я и в София, хваща само 3 канала (в които не влиза БНТ). Не мога да си го обясня - в антената ли е проблема, в декодера ли. Най-странното е, че преди година, само с малката антенка, която върви с декодера - имаше сигнал (на вилата говоря), но от време на време насичаше. Сега - абсолютно нищо? Някой да не го заглушава нарочно, за да се вържеш на "кабелна"? Вече не знам какво да си мисля. Защо преди имаше обхват, а сега хората са принудени да плащат на кабелните оператори за нещо толкова елементарно като гледането на първа програма?
gogyto - специалист
Напълно нормално стана това, и аз на вилата преди ловях аналоговата която се излъчваше от връх Ботев,и след така наречената цифровизация гледам чушки (Булсатком).
Между другото тази антена няма да свърши работа, трябва си външна за да нямаш проблеми със сигнала.
stonesour - специалист
bridge написа:
Колеги, да направя обратна връзка.
Купих тази стайна антена с усилвател: http://www.bgdomakinq.com/data/31/DSCI4126.JPG
И нищо. Сигнал 0% на вилата. Изпробвах я и в София, хваща само 3 канала (в които не влиза БНТ). Не мога да си го обясня - в антената ли е проблема, в декодера ли. Най-странното е, че преди година, само с малката антенка, която върви с декодера - имаше сигнал (на вилата говоря), но от време на време насичаше. Сега - абсолютно нищо? Някой да не го заглушава нарочно, за да се вържеш на "кабелна"? Вече не знам какво да си мисля. Защо преди имаше обхват, а сега хората са принудени да плащат на кабелните оператори за нещо толкова елементарно като гледането на първа програма?
сигурен ли си какво хващаш?!
в софия има 3 честоти, всяка с поняколко канала, но нито една честота каналите не са само 3. :lol:
http://www.predavatel.com/bg/1/sofia
40, 52, 64 канал гледай.

в дружба, която е в ниското, ги хващам с обикновена пасивна антена от магазините за 1 лев.
Изображение
вярно с малко въртене наляво надясно и фрийзват чат-пат, но се хващат, дори и с този боклук.

тази активна антенка некакво захранване към ел мрежата има ли, или разчита на телевизора за ток? може телевизора ти да няма възможност да я захрани.

провери на сайта на предавател какво е покритието в района на вилата ти и си купи функето, от линка, който съм ти дал по-горе. ще хванеш сигнал. щом си хващал с друга антенка. може да се наложи да я повъртиш и да я качиш на мачта, но ще хванеш всичко.
за софия и този ташак, който си си купил, ще ти свърши работа, просто си поиграй малко с него.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Каква антена за цифрова ефирна телевизия на вилата?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: