Всички въпроси за вилата.
deroo - напреднал
Ремонтирам мазето на вилата и по-точно тавана му, който се явява под на спалните отгоре. Целта ми е да го изолирам от всякакви пълзящи гадини, които минават през старите дъски на гредореда и влизат в спалните. Отгоре няма възможност за нови настилки, защото височината на спалните е много малка - около 190см. Отдолу премахнах старата ламперия и останаха носещите греди, които са запазени и бих могъл да ги оставя видими. С какво е подходящо да се изолира между тях? Височината долу на мазето също е около 190см.
piron45 - майстор
Колегата дава добро решение, но аз бих ти препоръчал преди да затвориш пространството между гредите да напръскаш цялата дървения от долу с препарат против инсекти и пълзящи гадове и щом изсъхне затваряй за да нямат възможност да се навират отново.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
piron45 написа:
Колегата дава добро решение, но аз бих ти препоръчал преди да затвориш пространството между гредите да напръскаш цялата дървения от долу с препарат против инсекти и пълзящи гадове и щом изсъхне затваряй за да нямат възможност да се навират отново.
Много "Да"!

С каквото и да го затвориш, като материал, това е технологията за спестяване на височина
deroo - напреднал
Какво ще кажете за стъклено-минерална вата между гредите и затваряне със ситна метална мрежа. Въпроса е след мрежата какво да правя?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
deroo написа:
Какво ще кажете за стъклено-минерална вата между гредите и затваряне със ситна метална мрежа. Въпроса е след мрежата какво да правя?
Каквото искаш. Всичко можеш да правиш.
А защо ситна метална мрежа?
deroo - напреднал
Защото през нея нищо не може да премине и да си направи топла къща във ватата.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
deroo написа:
Защото през нея нищо не може да премине и да си направи топла къща във ватата.
Въобразяваш си

Тема "Обезопасяване на вилата срещу гризачи и влечуги" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: