Всички въпроси за вилата.
шоп - майстор
themask или си купи клинкер или нареди ивайовградски гнайс на кокал и двата варианта ще те надживеят. С други тухли освен клинкер няма да изкара и 2-3 години. Смятам, че за 1.5 м2 зидария не си заслужава да се пестят парите.
Успехи.
nikolson - майстор
themask написа:
radius написа:
Само един естетически съвет, който естествено е за ориентир и не е задължителен :) .
Това на първата снимка ми прилича на запушена мивка ( със всички асоциации за мизерии).
Какво имаш предвид? Това е езеро с растения и циркулираща вода, според мен.
Правилно ти казва радиус. Предвиди за всеки случай някой сифон за източване.
themask - специалист
nikolson написа:
Правилно ти казва радиус. Предвиди за всеки случай някой сифон за източване.
Вкъщи и подът се цапа - дай сега да не си правим подове :) То е ясно, че щом има вода ще трябва да се поддържа, ама кефът цена няма...
Сифон няма как, защото е под нивото на всякакви канализационни тръби наоколо, но пък с дренажната помпа ще го смуквам за норматив.

П.П.
Ето какво е положението в момента. Височината ще е малко над пръстта от двете страни.
Прикачен файл:
20150901_152646_resize.jpg
Последна промяна от themask на вт сеп 01, 2015 3:49 pm, променено общо 1 път.
VLADO66 - майстор
Може да го излееш с бетон като за челния кофраж/видимия/ ползваш примерно нещо вълнообразно/като ондулин/ или пък тънък фазер.Въпроса е че бетона трабва да е вибриран добре за да няма шупли.
radius - майстор
Нямам кой знае какво за допълване, просто с тази форма ми наподобява чешма. Ако е езерце си го представям да е отворено отвсякъде, но пък мястото ти е до стена и ще кажеш, че няма как. Важното е на теб да ти харесва.
themask - специалист
VLADO66 написа:
Може да го излееш с бетон като за челния кофраж/видимия/ ползваш примерно нещо вълнообразно/като ондулин/ или пък тънък фазер.Въпроса е че бетона трабва да е вибриран добре за да няма шупли.
Едвам се отървах от една стара бетонна шахта и не искам да си правя втора :roll: Добре, че имам добри съседи с голям чук.
шоп написа:
themask или си купи клинкер или нареди ивайовградски гнайс на кокал и двата варианта ще те надживеят. С други тухли освен клинкер няма да изкара и 2-3 години. Смятам, че за 1.5 м2 зидария не си заслужава да се пестят парите.
Успехи.
Гледам, че родния завод в Багренци прави плътни тухли, които са печени на 1200 градуса - същото като при клинкера. Предполага се да са също толкова здрави. За състава единствено можем да гадаем, естествено (чувал съм недобри неща за винербергерските находища на глина също). Някой да ги е ползвал, за да каже впечатление?
kozl - майстор
Когато качеството е свързано с партидата ще има и различни отговори. Лично аз съм "опарен" с единички от Багренци и даже с разправия върнахме партидата.
Що не ти хареса варианта с тухли втора употреба, стояли на открито и така доказали тест за устойчивост? Съжалявам че съм затрил снимки на два тира разтоварени на открито тухли след като ги наваля дъжда.
nikolson - майстор
Тук са показани готови корита за подобно нещо. След това ползването на тухли няма да е проблем. Има лакове, които ще ги пазят от външните условия.
themask - специалист
kozl написа:
Когато качеството е свързано с партидата ще има и различни отговори. Лично аз съм "опарен" с единички от Багренци и даже с разправия върнахме партидата.
Що не ти хареса варианта с тухли втора употреба, стояли на открито и така доказали тест за устойчивост? Съжалявам че съм затрил снимки на два тира разтоварени на открито тухли след като ги наваля дъжда.
Не съм казал, че не ми харесва - това с втората употреба също е вариант.
nikolson написа:
Тук са показани готови корита за подобно нещо. След това ползването на тухли няма да е проблем. Има лакове, които ще ги пазят от външните условия.
Гледал съм ги коритата, но няма как да има точно моя размер - това ме ограничава, иначе е доста по-лесно с коритото... Колкото до лаковете - имам тухлена стена вкъщи, която мазах с импрегнатор на Benjamin Moore и съм много доволен - запечата ги идеално.

Тема "Воден ефект" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: