Всички въпроси за вилата.
filipss - специалист
Здравейте, скоро се сдобихме с една малка къщурка строена началото на 80те години. И се натъкнах на интересен казус с мръсната вода в банята. Има канал ф110,който отвежда водата от тоалетната чиния към септичната яма на двора. Но има сифон в средата на банята (нормално), който е вързан към тръба ф50, която минава през целия под (на другата посока от септичната яма) и излиза на двора (тази тръба на дупките, която е на снимките (защо е на дупки)). От там става по-интересно, въпросната тръба се излива в нещо като бетонено корито,(втората снимка) в което има три тръби (предполагам ф50), залепени една до друга, които водят до улицата...(третата снимка).
Предполагам не са могли да хванат наклон от банята към сеп.яма (понеже е в подземния етаж) и затова са я отвели навън.. някакви предположения. Тези тръби са много запушени, трябва да ги отпуша с нещо. Плс някакви решения.

Прикачен файл

trivun.jpg
trivun.jpg (106.18 KиБ) Видяна 1919 пъти

Прикачен файл

3kal.jpg

Прикачен файл

truba.jpg
truba.jpg (51.2 KиБ) Видяна 1919 пъти
solar_entusiast - специалист
Тръбата на дупки най-вероятно е някакъв дренаж.
А за отпушване ВиК ползват маркуч с вода подналягане. Пускаш водата и започваш да вкарваш постепенно маркуча в тръбата и т.н.
iliya_i - майстор
Най вероятно тези три тръби отвеждат водата някъде в почвата, за да попива там - може и на 3 различни места да отиват. Може и за това да смяташ, че са запушени, защото свършват в "нищото". Тази шахтичка играе ролята на буферен съд, в който се събира водата, докато се къпеш, след това бавно попива в земята някъде на безопасно разстояние от къщата.
VLADO66 - майстор
Тръбите от сифона и мивките не са заустени в септичната яма за да не я пълнят бързо.
Chefo77 - майстор
На жената дядо И разказваше, че навремето в някои села е имало разделение на канализацията на фекални води и отделно - на отходни води от мивки и бани. И в зависимост от това какъв е бил избора на хората, които са щяли да се включват, са пускали голяма или малка тръба. Може да умишлено разделена с такава цел - последващо включване.
А другият вариант е, отходната вода да е разделена от фекалната, за да не се пълни излишно септичната яма и да се увеличи живота И между отделни източвания.
phantom_ - специалист
Пробвай да я отпушиш с налягането от чешмата с маркуч като го уплътниш хубаво.Другия вариянт е каналопочистваща машина,някой който предлага такива услуги в района.
filipss - специалист
Аз ще намеря някакъв начин да ги отпуша тези външните.Но въпроса си остава, защо са 3, а примерно не една по-голяма.
И другото, аз от къде да знам, че тази трава ф50, дето излиза в това коридце навън, не е на дупки от началото до края. Един приятел вика да я запуша с нещи и да видя дали ще избие изпод цимента на пода, ама не знам?..

Тема "Феномен с външна канализация..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: