Всички въпроси за вилата.
DeyanS - специалист
Публикувам снимки на косачката. Старичка, но върши работа. Проблемът, който се появи е в самия спусък. Не знам при други как е, но системата при тази е да се натисне първо бутона и после ръчката и машината тръгва. Да, но нещо започна да изтърва и при натискане на ръчката не успява да захапе. На 20 опита веднъж да стане. Неприятното е, че кутията е захваната с нитове. Та въпросът ми е - как мога да отворя кутията без да я счупя или да действам смело, пък после да я лепя. И понеже си нямам представа какво ще видя вътре, някой ако е имал подобен проблем може ли да сподели какво се случва и дали е поправимо. Не ми се иска сега заради някоя счупена пластмаса и 100 кв.м. трева да купувам нова косачка.

Прикачен файл

3.jpg
3.jpg (45.18 KиБ) Видяна 1536 пъти

Прикачен файл

2.jpg
2.jpg (74.16 KиБ) Видяна 1536 пъти

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (83.09 KиБ) Видяна 1536 пъти
Andri01 - майстор
Вътре е лостова с-ма и микрек. Ако няма самонарезни-режи я и после лепене. При мене е с болчета,след"ремонт" я направих с ЦК ключе - махнах лостовата с-ма.
shotik - майстор
В тема за косачки съм показал една ,която е българска, на нея няма такъв " спусък " а е бутон ,подобен на тези за дрелка. И в този случай косачката спира да работи ,ако я изпуснеш или отпуснеш бутона.
Ако на този "спусък " не задържа защитата, намери начин да я премахнеш и да работиш без нея.
Абе уж станахме хората по -учени , повече знаещи , а започнаха да монтират защити ,като ,че ли сме диваци.



ето какво съм писал

Ето една косачка на Елпром,направена от елмотор,нож със стягащ механизъм,пластмасова обърната вана и пвц тръби,колела ,планка ,ел ключ,кабел.
С нея съм косил трева от 5 до 30 см ,като при високата трева повдигам предницата и бутам и така няколко пъти ,докато се стигне до 3-4 см.Не събира тревата ,но тя е толкова на ситно ,че може и да не се събира и през зимата се разпада.За събиране може с гребло и да се събира в подходящ съд.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=270960
DeyanS - специалист
Andri01 и shotik, благодаря ви за информацията! Заемам се другата събота.

Тема "Проблем със спусък на косачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: