• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
krismarg - специалист
Първо чакъла, после цимента, пясъка и накрая водата. Последните 3 не се хвърлят към дъното, а се насипват по-плавно до ръба.
Анонимен1
Ясно, благодаря колеги за съветите. Ще пробвам следващия път по описания от вас начин.
sean-john - специалист
krismarg написа:
Първо чакъла, после цимента, пясъка и накрая водата. Последните 3 не се хвърлят към дъното, а се насипват по-плавно до ръба.

Аз го правя така (за бетон),първо водата после чакъл,цимент и накрая полека пясъка пак се получава много добре,но ще пробвам и твоя начин колега,че до моя стигнах сам след многобройни неуспешни опити да забъркам читав бетон.
BLUEPUPIL - майстор
Читавия бетон иска, пясъка и чакъла да бъдат мокри/влажни от минимум 24 часа преди забъркването, за да се намалят съсъхването, свиването и пукнатините :cool:
Чираче - майстор
BLUEPUPIL написа:
Читавия бетон иска, пясъка и чакъла да бъдат мокри/влажни от минимум 24 часа преди забъркването, за да се намалят съсъхването, свиването и пукнатините :cool:
Най-здрав бетон става с РЕЧЕН пясък и чакъл. Никога не съм го накисвал предварително.
krismarg написа:
Първо чакъла, после цимента, пясъка и накрая водата. Последните 3 не се хвърлят към дъното, а се насипват по-плавно до ръба.
Моята практика е с друга последователност. Първо водата, след това цимента, за да стане с гъстота на боза. След това филца, и накрая пясъка. И винаги ми се получава. :?
krismarg - специалист
Ще пробвам още утре Вашите вариянти, може да са по-удачни. Особенно водата с цимента първо, като че ли ще е по-добре когато има и добавки.
BLUEPUPIL - майстор
Чираче написа:
Най-здрав бетон става с ....
колкото е възможно по-малко вода, ако не може да се обработва толкова гъста консистенция се прибавя пластификатор, а не вода. Останалото са второстепенни неща по отношение на здравината на бетона.
Анонимен1
Чираче написа:
BLUEPUPIL написа:
Читавия бетон иска, пясъка и чакъла да бъдат мокри/влажни от минимум 24 часа преди забъркването, за да се намалят съсъхването, свиването и пукнатините :cool:
Най-здрав бетон става с РЕЧЕН пясък и чакъл. Никога не съм го накисвал предварително.
krismarg написа:
Първо чакъла, после цимента, пясъка и накрая водата. Последните 3 не се хвърлят към дъното, а се насипват по-плавно до ръба.
Моята практика е с друга последователност. Първо водата, след това цимента, за да стане с гъстота на боза. След това филца, и накрая пясъка. И винаги ми се получава. :?
И аз така го правя, но ако правиш замазка само с пясък без филц или искаш по-сух бетон, залепва на дъното и много се товари машината, затова питах за друга формула или конструкция.
ivan_s - помощник
А какво ще кажете за т.нар. "радиално биене " на бетонобъркачките - две пробвах - и двете го имаха.
  • 1
  • 2

Тема "Съвет за бетонобъркачка моля" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: