Всички въпроси за вилата.
monster18 - специалист
Здравейте колеги след една година най накрая задействах въпроса със водата вече съм изкопал канала и ми предстои закупуването на части тръби и така нататък искам да се посъветвам със вас какво точно ще ми е нужно какви кранове и така нататък тръбата която ще взимам е ф 25 или казано 3/4 :) благодаря предварително !!!някой ми казват кранове да сложа преди и след водомера някой пък обратно и за това реших да се посъветвам и със вас тук във форума какво точно ще ми е нужно !!!
nilro - специалист
И аз съм от тези,които казват обратното-след и преди водомера :partyman:
nikolov333 - майстор
Специално за водомерната група ВИК имат изисквания, освен крана и филтър за груби частици, преди водомера, след него да има монтиран възвратен клапан макар, че калпавите клапани създават проблеми на практика, а втория кран след водомера трябва да е с изпразнител.. viewtopic.php?f=22&t=40328#p458567
kr1100 написа:
П
Аз съм на такъв етап, но сме кооперация от над 56 човека с мръсен канал и питейна вода. НО затова се изготви проект,съгласува се с общината,че района се води вече в града. Напролет ще е етап водопровод на 1,3м дълбочина .
Благодаря Ви за предоставената информация. След като вашата кооперация е заплатила за мрежата, ВиК има ли претенции да я присвоява или сте на общ голям водомер и вие си стопанисвате мрежата?
Благодаря Ви предварително за отговора!
monster18 - специалист
Колеги извинете че питам тук но темата е свързана със моя въпрос интересуваме какъв накрайник ми е необходим за да разклоня вик инсталацията във банята която тепърва ще започвам като предварително съм оставил извод от водопровода който ми е от черна пвц тръба надявам се че сте ми разбрали въпроса
kr1100 - майстор
Ajduk написа:
.... След като вашата кооперация е заплатила за мрежата, ВиК има ли претенции да я присвоява или сте на общ голям водомер и вие си стопанисвате мрежата?
Сега виждам въпроса и се извинявам за забавяне на отговора.
Имаме си водомери с дистанционно отчитане. /преди години бяхме закупили от стария тип водомери, но от ВиК не се съгласиха на тях/. А водопроводната мрежа и мръсен канал нямат още акт 16 и ВиК то няматзасега претенции. предполагам,че ще сложат ръка на мрежата .
Последна промяна от kr1100 на вт май 22, 2018 11:57 am, променено общо 1 път.
шоп - майстор
monster18 написа:
интересуваме какъв накрайник ми е необходим за да разклоня вик инсталацията във банята
Вече отговорих в другата Ви тема, но май не четете.
Накрайник :idea: :rolleyes: :arrow: не
Във ВиК се използва термина фитинг или арматура.
Тройник=тетка: да
може и четрипътник=кръстачка

Успехи!

Тема "Прекарване вода на вилата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: