Всички въпроси за вилата.
Caxo - специалист
Здравейте, става въпрос за едно мазе, което ще се превърне в нещо като механа... Проблемът е че от тавана ще падат боклуци, помежду дъските. Гредите са криви и поставянето на гипскартон ми е вижда малко невъзможно... Като цяло ми се иска гредите да си останат видими, а между тях да е бяло - било то картон, стиропор(шпаклован) или прост каратаван... Дайте акъл как да го направя най- лесно. За момента искам да се въздържа от издънване и коване на нови дъски, изправеня на греди и други подобни мероприятия :)

Прикачен файл

Заснемане.JPG
Заснемане.JPG (86.79 KиБ) Видяна 2919 пъти
Pooh - майстор
Гипсокартон между големите греди - от 1/2 до 1/3 от дебелината им да се скрие - така ще имате ефектен таван, който може и да се изолира. От снимката не се вижда почти нищо, но предполагам, че не е само 1 носеща греда?
Caxo - специалист
Тази която се вижда най-много да кажем, че е една главна, а на нея, перпендилулярно, са разположенини второстепенни през 50-60см. Ако се загелдаш ще ги видиш, между летвите... Проблема, както каза идва от тава, че всичко е криво и поставянето на едно парче прав гипсокартон е май невъзможно...Как ви се струва поставянето на тънък стиропор и измазването му...струва ми се по-еластична система от гипсокартона..
Caxo - специалист
Така... проблемът е вече на дневен ред и трябва да се вземе решение. Днес цял ден съм чъгъртал да падне каквото може. Най-лесното решение според мен е да го мина с някакъв "лак" за дърво, който да запечата. Има и дъски, изядени от червей от които пада пепел. Кажете само какво да използвам. Лак на водна основа, безир, или нещо което мори червейчетата... ?
ZMeyGorianin - майстор
Айде стига вече с този гипс и картон - егати механата дето ще стане с него :evil: Накови между носещите греди надлъжни летви 5х5 см. /може и по-тънки/ и за тях хвани "вагонна шарка" - може и релефна. Така ще скриеш грозотиите между тях и ще спре да пада боклук. А гредите ще останат и изпъкнат. После всичко с една ръка лазурен лак и си готов!
Дървениите преди това можеш да обработиш с "Bochemit" срещу дървоядите.
djpatzo - специалист
ZMeyGorianin написа:
Айде стига вече с този гипс и картон - егати механата дето ще стане с него :evil: Накови между носещите греди надлъжни летви 5х5 см. /може и по-тънки/ и за тях хвани "вагонна шарка" - може и релефна. Така ще скриеш грозотиите между тях и ще спре да пада боклук. А гредите ще останат и изпъкнат. После всичко с една ръка лазурен лак и си готов!
Дървениите преди това можеш да обработиш с "Bochemit" срещу дървоядите.
Абсолютно подкрепям колегата! Няма нищо по здраво и добро от дървения материал, а и красотата му не може да се постигне с нищо друго. А битовка с гипскартон, е като автомобил без гуми... Не върви!
Caxo - специалист
Колеги съгласен съм с вас, но както казах всичко е доста криво. Варианта с ламперията означава всяка летчика да е с различна дължина и страничен ъгъл и да се напасва спрямо кривината на гредите :rolleyes: Затова се спрях на варианта с лакирането на целия таван с надеждата, че дори и да има останали боклуци след почистването, то лака ще ги запечата и няма да падат повече... Ще разгледам продуктите на бохемит и ще избера нещо. Ако имате конкретни предложения - казвайте. :partyman:

Прикачен файл

Изображение3359.jpg

Прикачен файл

Изображение3358.jpg
ZMeyGorianin - майстор
Няма нужда да напасваш летвите с "шарката" до милиметър. Мястото където се доближават до гредите съм скрил с подови дървени первази. Те имат някаква гъвкавост и следват извивките на гредата.
Като гледам ти даже имаш готови наковани надлъжни летви.
С лака нищо няма да постигнеш, даже и с пистолет да го пръскаш - боклуци пак ще падат - това не е неподвижна конструкция!
Много е вероятно над гредите да има насипана пръст - слагали са я за изолация. Тя пък няма свършване, колкото и да чистиш!

Тема "Направа на каратаван или ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: