• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
borkata3000 - специалист
Здравейте!
Искам да затворя караваната отдолу. Обиколката е 30 м., височината е 1.30 м. До момента ми хрумна да го направя с:
В1: с дъски - само за дървен материал около 350 лв.;
В2: с ОСБ 3 - цена на материала само 360 лв.;
В3: с тухли единички втора употреба на 0.15 лв./бр - около 400 лв. само за тухлите;
В4: с профилирана ламарина - 500 лв. само за ламарината;

Хрумва ли ви друго евтино решение?
Прикачен файл:
DSC04675h.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Палетите с мдф, пдч, осб и тн плоскости имат отгоре и отдолу по една по-проста плоча. Продават ги на безпари
Инак, от изброеното, най-евтино и достатъчно държеливо ти идва с ОСБ. По-малко кроене и по-малко гвоздеи от дъските...Пък и не знам на каква дебелина (и цена) са ти сметките
VLADO66 - майстор
Поликарбонат,няма да имаш проблеми с гниенето на материала.Може да е малко по скъпо,но забравяш за дълго време.
borkata3000 - специалист
Въпросните палите не можах да открия да се предлагат някъде из продавалниците.
Колкото до поликарбоната хич не е малко по, а много по-скъпо от дървения. А и незнам как ще устои на удърите с топка от децата.
Най-много клоня към ОСБ 3, импрегнирано и после лакирано с лак на водна основа с цвета на караваната. Мисля, че 11 мм. няма да ми създадат проблем на 1.3 м. височина (ще има захващане долу на бетоновия пояс и чак горе за караваната).
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Всъщност защо го затваряш това пространство? Как се ползва караваната?
Плоскостите от палетите ги има в мебелните фирми. Зимъска работниците си ги вземат за топло....
Ако го правиш по обиколката, а не по подпорите, ОСБ без крепежа ти е 250лв. Н е зле, но защо го затваряш?
Kasap - специалист
n_a написа:
Всъщност защо го затваряш това пространство?
Вероятно, по естетически причини. Едва ли колегата ще си прави мЪзонет.
Иначе палета съм виждал на много места, ма се харчат по 5-6лв. май.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Естетично ще е, ако подреди натурата отдолу, складира дръвцата, малко саксийки....и да го затвори по подпорите, не по периферията, че много грубо

Той палети явно си има. Говоря за ПДЧ плоскости, които слагат между палета и багажа. Нестандартни са, ползвани, и ги хвърлят
krasi92 - майстор
Аз бих го затворил с итонг.
radius - майстор
Итонга ще се напие с вода като за световно.
Магнезиеви плоскости дали не може, че бетоновите ще дойдат скъпо.
briko - специалист
Тухли, хоросан и мазилка.........плъховете ще направят на салата всякви други алтернативни и евтини материали. Аз се видях в чудо в подобна ситуация, лятото почти ги няма, но зимата е кошмар :axe: Трябва по някакъв начин да усилиш панелите в долната част на караваната, катерят се , прегризват и са вътре.
  • 1
  • 2

Тема "Решение за външна преграда?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: