Всички въпроси за вилата.
gnt69 - майстор
Извадка Закон за водите:
обекти, формиращи битово-фекални отпадъчни води в границите на населените места и селищните образувания без изградена канализационна система; за тези обекти се прилагат разпоредбите на Закона за устройство на територията.

Извадка ЗУТ:
Чл. 46. (1) (Доп. - ДВ, бр. 65 от 2003 г.) Второстепенни постройки на допълващото застрояване (летни кухни и леки постройки за отоплителни материали и инвентар, кладенци, чешми, септични ями и временни тоалетни) могат да се изграждат в урегулирани поземлени имоти за ниско жилищно или за вилно застрояване.
kozl - майстор
torbalan написа:
Интересно лайнарките къде карат материала, който изпомпват от ямите.....

С този въпрос по никой начин не искам да насърчавам неспазване на закона. По скоро искам да обърна внимание на факта, че държавата и общините масово не го спазват...

Колко от населените места у нас, които по закон трябва да имат пречиставтелна станция, имат такава?
Колко от курортите по морето имат пречиствателни станции съобразени с броя туристи през лятото?
Колко от лайнарките карат материала в пречиствателна станция?
На мен не ми е интересно. Жално ми е, че в реките вместо риби плуват лайна :cry:
kozl - майстор
Andri01 написа:
"... природата сама ще си свърши пречистващите дела, ..."!?
Горката природа,доста на баир взе да идва ,да чисти след хората! То като погледнеш си права обаче-виж някой се изплюл на улицата пред ,то като минеш и...пак чисто,не личи,нали? Или идиотите дето си хвърлят фасовете от колата-като мине една кола-и пак чисто! Е,после обаче дружно пищим"страната ни мръсна,държавата не си върши работата"! но ,както казах-въпрос на разбиране относно чистотата спазване на законите! :? :lol:
Да природата ще почисти......... ама първо ще почне от нас :?
torbalan - Дървен философ
kozl написа:
...На мен не ми е интересно. Жално ми е, че в реките вместо риби плуват лайна :cry:
Прав си...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Стига сте се пенявили! Вземете и попрочетете кое как работи! Все едно никой от вас никога не е пикал на дувар и не е срал в гората
Бре! Манекенки!
VLADO66 - майстор
Пречиствателните съоръжения копират природата в ускорен вид- аеробно и анаеробно разграждане.Доста малко (да не кажа никакви) пречиствателни съоръжения у нас не третират химическите съединения които се получават в процеса на използването им в домакинството-различните видове препарати.Така че нормативната уредба е изградена с цел намаляването,канализирането и стандартизацията на пречиствателните процеси.Какво пречи на природата един човек или семейство който ходи оттрън та на глог на вилата си,стига да направи така че да не пречи на съседите си.
Andri01 - майстор
Правилно,голяма работа! А пък мене ме карат да чистя в градината след кучето си,айди бе! Нищо няма да и стане на природата от едно куче,нали? Тя ще си го почисти. :lol:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Andri01 написа:
Правилно,голяма работа! А пък мене ме карат да чистя в градината след кучето си,айди бе! Нищо няма да и стане на природата от едно куче,нали? Тя ще си го почисти. :lol:
Ще чистиш след кучето си не заради приюроадата, а зади тези които се грижат за градинката, да не го настъпят и заради детенцето, което може да ти налапа кучешкото лайно. Тъпо се държиш. Спри се
Andri01 - майстор
Не виждам нещо умно в това да се насърчава по какъвто и да е начин замърсяването на природата !Било то даже и една тъпа яма с л..! Ако някой/ не говоря зя тебе/иска да направи нещо за запазването и чистотата край себе си,на улицата , в природата,се започва от най малкото!! Остави едно време,че тоалета е бил на двора и то една дупка! Прекалено сме я осрали горката природа,крайно време е да се замислим,за да остане нещо от нея и за внуците ни! Но,както писах вече-въпрос на възпитание и...вкус!:)
gnt69 - майстор
Аз пък не съм виждал да събират акитата на кучетата в хартиени торбички за по еко.

Тема "Баня и тоалетна на вилата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: