• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
nautilus33 - майстор
martinpetrov написа:
Понеже при мен повечето време и усиля отне търсенето на партида и въпроса какво да правят като не могат да я намерят.
При теб ако партидата е налична би трябвало да минеш само с възстановяване на захранването като евентуално ще си сложат таблото с електромера извън имота и ще ти закачат кабелите
Разбирам. Значи трябва да се отиде до местния им офис и да проверим със сегашните собственици. По принцип аз мога ли да проверя сам, ако не съм собственик на имота, и какви данни им трябват в ЧЕЗ, за да направят справка?
martinpetrov - помощник
Ако отидеш сам не съм сигурен, че ще ти дадат информация аз си действах направо с нотариалния акт. По скоро някой от собствениците трябва да отиде да провери какъв е номерът на партидата и как стоят нещата, какво трябва да се подаде и да действат пък ти после само да си прехвърлиш партидата на твое име (ако купуваш имота разбира се).
При мен къщата се води в община Горна Малина, което е София област и всички заявления си ги подавах в София, в някой от центровете за обслужване на клиенти.
По принцип им трябва име на кой се е водила старата партида и адрес, в моя случай гледаха и по електромера дали няма някакви номера.
nautilus33 - майстор
То, там няма адреси, понеже цялата вилна зона е извън регулация доколкото знам, та ще кажа да отидат и ако може да я свршат тази работа.
ZMeyGorianin - майстор
nautilus33 написа:
Случаят е следният:
Жиците от улицата към вилата са открадните преди време и в момента ток във вилата няма.
Мамка им гнила - сгъват ти жица за 20-на лв. и ти отварят ядове за 2000. :x :evil:

Купувам клейморска мина...
nautilus33 - майстор
Междудругото оказа се, че собствениците не могат да намерят номера на партидата, нито имат някакви фактури. Та, какъв е шанса да ме тресне тока, ако се опитам сам да си ги закача :)
ArturDent - Почти Безобиден
Първо изясни дали имаш номер на партида! Може да се търси по ЕГН, всичко друго след толкова години е умряла работа.

Много вероятно тока да е минавал през кооперация. Демек 20 вили на една партида. Тук работата е още по-умряла...
nautilus33 - майстор
Ами токът е към някакъв лозарски комитет. Това, е което знам.
nautilus33 - майстор
ArturDent написа:
Първо изясни дали имаш номер на партида! Може да се търси по ЕГН, всичко друго след толкова години е умряла работа.

Много вероятно тока да е минавал през кооперация. Демек 20 вили на една партида. Тук работата е още по-умряла...
Ако е през такава кооперация, как трябва да се процедира?
kartechar - специалист
Подава се ново искане за проучване на условията за присъединяване с произтичащите от това такси и срокове - чл.4,ал.1, т.4 от Наредбата за присъединяване:
4. при обособяване на нов обект със самостоятелно измерване на електрическата енергия чрез отделяне от съществуващ обект, който е присъединен към електрическата мрежа;
  • 1
  • 2

Тема "Поставяне на нови жици от стълб до имот?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: