• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всички въпроси за вилата.
ivanovbg - майстор
Понеже не видях подходящ раздел, та го лепнах тук.
Взех поилки за зайците и им ги монтирах днес, но нещо не пият от тях. Как се учат? Сами или ... Пробвах да ги натисна и на тях да се образува капка, та като лизнат и ..., но ефекта е само докато ги натискам. Сипах им и вода иначе,да не земат да умрат от жажда. Дали пък не са монтирани правилно? Принципно са за на мрежа,но ги преправих. Някой ако има опит да казва. Ето и снимки.

Изображение
Изображение
Изображение
ivanovbg - майстор
Ето и обща снимка на хубавците, но защо са толкова тъпички? :?

Изображение
Илчо Илиев - майстор
Колега,извинявай,но гадинките не са тъпи,а........'....
Нипелните поилки се монтират вертикално.....
Съжелявам,че го няма един форум за зайцевъдство,там имаше доста информация за тези поилки.
Аз ги монтирам на .....кофа,пробива се дъното и се монтира вентил от мотор с гумена шайбичка,парче маркуч с подходящо Ф и на края се навива нипела....
Има Г образни удължители за външен монтаж на съда с вода....
Има вариант за централна система,голям съд,маркучи и нипели...
Номера е нипела да е прав или под малък ъгъл,системата не е под налягане...


П.п Добри са ти пеперудките!
ivanovbg - майстор
От където ги купих ми казаха хоризонтално, а и снимки гледах уж... Иначе не ми е под налягане системата. Само пробно е засега. А какво се слага във водата да не зеленясва?
Изображение
Илчо Илиев - майстор
Трудно се пише от таблет......
Трябва редовно миене на напоителната система,а и през малки переоди се дават лекарства и дезинфектанти(син камък,йод,калиев перманганат)....

П.п. крайно време е да се направи нов форум за зайцевъдство,жалко за старите,имаше много информация.....
ivanovbg - майстор
Последен въпрос - в едната са майка с 10 малки в другата са майка с 11 - по колко поилки и на каква височина? Иначе измислих как да стане вертикалния монтаж.
Изображение
Последна промяна от ivanovbg на съб апр 30, 2016 8:31 pm, променено общо 1 път.
Илчо Илиев - майстор
Иванов,една е достатъчна,но за да си спокоен,сложи и две....

П.п.Врабчо,кой си ти,пиши на лични щом държиш да се криеш........
ivanovbg - майстор
Благодаря! Височината не си ми писал. Колко за майката и колко за малките. Породата нямат ако е от значение. Кръстоска между бял новозелански, калифорнийси и още някакъв ми мязат. Голям заек е към 3,5-4 кг чисто.
Илчо Илиев - майстор
Сложи на 20 см,докато са малки зайчетата,те се надигат и пият,и зайката успява да пие....
Проблема е,че докато не станат на 60 дни малките,все някакви лек. се слагат във водата и централно захранване или голям съд за всяка клетка не става,за това аз ползвам паници,а нипели след ваксина и на майките докато не започнат да излизат малките....
Няма значение какви са зайците ,а колко....
Аз ги бях отвъдил преди няколко год. и.......не мога да ги подкарам,въпреки всичките усилия,...
Алцек ми подари две майки и 5 малки,дано от тях да потръгнат,че всички усилия и условия отиват напразно...
Фермичката ми е за 8 майки,имам преса за гранули и бол фураж,но.....
Далеко си,търся на кого да подаря 1,5дка люцерна.......няма къде да я прибера,старата така седи..
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Зайци и поилки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: