• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
VLADO66 - майстор
Трябва да видиш от какво е това пропадане.Предполагам че там се е стичала водата от терасата и олуци.По-натам трябва да направиш циментови пътеки около къщата.
filipss - специалист
То има циментови пътеки около къщата, ама явно са се напукали. Аз слагах някаква течна гума на най-проблемните места..

А иначе за основата, един познат днес ми каза да направя нещо като шайба, или пояс от двете страни. Какво мислите за това?

И остава ли: Значи трябва да махна счупените парчета мозайка, след това да оправя плочата с цименто-пясъчна замазка (вероятно с куфраж) и след това отново с цименто-пясъчна замазка да запълня разстоянието отдолу между плочата и основата.?

Прикачен файл

IMG_20160507_111115.jpg
nikolov333 - майстор
То това е задължително, но първо виж от къде е тръгнал проблема, за да го коригираш. Обикновено е от дъждовна или снежна вода, която е наливала в основата и тя се е слегнала от това! :idea:
filipss - специалист
Да,ами точно от стичане на вода е. Вероятно трябва да сложа и някакъв хидроизолация точно линията между пътеките и стената. Предложения?

А другото е за облицовка, какво предлагате? Един приятел ми предлага да ми даде тиклите от покрива от къщата му? Дали ще станат за облицовка или ще са дебели?
  • 1
  • 2

Тема "Пукнатини в музайката/балкона" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: