Всички въпроси за вилата.
gnt69 - майстор
Щом пише УПИ значи е отчужден, при първа регулация могат да вземат до 25% без да те обезщетяват. От коя година е нот акт и от кога регулацията на селото.
nikolov333 - майстор
Та..след доста време чакане да намалят цената до 12000 нещата са на "чалъм" и тия дни ще правим сделката. Засега планирам разчистване на къщата от боклуците и старите мебели и заравняване на двора около къщата с багер, плюс задължително претърсване на керемидите преди зимата..
Нататък ще мисля, как да по-оправим и стаите за живеене.
Руди - майстор
Ще кажа нещо субективно. Нещо, което един ще приеме
друг не. Ако няма някакви други съображения, по-добре
да се направи нова съвременна къща, отколкото да се
кърпи старата.
Нова конструкция без въпросите дали и докога ще издържи,
стаи с размери и организация, които собственикът си
представя и харесва. За да си струва инвестицията...
nikolov333 - майстор
Съгласен съм на 200%..и не е голям проблем от финансовата страна, НО..нямам нерви за трошене и искам да отида там да си гледам баира, а не майсторите да ми чукат пирони по цял ден докато аз ловя риба.. :-D :lol:
Живота е кратък пичове..живейте си го с кеф..това за къщата дето ще я оставим на децата в съвременния живот си е илюзия..освен ако са мазохисти или нямат друг избор в живота.
Като разположение къщата е много удобна. Ще се опитам да я вкарам в поносим вид за живеене докато мине зимата и напролет един навес за ракията на теферич и басейна на двора за жегите през деня.. В общи линии ще бъде схема за почивка там и ще гледам да не си отварям много работа по двора и къщата. Само необходимия минимум..което при мен хич не е малко.. :-D
За сега дилемата ми е да отрежа ли черниците и крушата около къщата, че са ги садили по на метър-два от основите и не съм сигурен дали не ги разбутват корените им.
Руди - майстор
Аблоютно споделям мнението ти. Направи къщата да ти хареса.
Не прави компромис със конструктивни проблеми!
А дърветата по-добре ги махни.
Аз бих си засадил асма, за сянка...
nikolov333 - майстор
Асма ще има задължително и дърветата съм решил да ги махна. Въпроса е дали напролет или още сега и да ги изкоренявам ли с багера или само да ги отрежа..

Тема "Съвет за покупка на селска къща с двор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: