Всички въпроси за вилата.
nikolov333 - майстор
Здравейте на всички! Имам нужда от съвет за закупуването на селска къща 80м2 строена 1960г. с каменна основа и плътни тухли лепени с кал. Харесах местоположението на къщата и двора и е голям 4 декара, правоъгълен със страни 80 на 50 метра накрая на селото с изложение изток/юг. Основното което ми харесва е че има хубава гледка пред нея понеже е на скат и отсреща няма постройки а в очертанията на двора има водоем около 1 декар, дълъг около 70м.с 13м. ширина дълбок около 1,5-2м., който е направен от собственика преди 30-тина години и реално се намира в очертанията на имота. Цената е приемлива, но проблема е, че по къщата има доста тънки пукнатини по мазилката на стените и една по-голяма пукнатина, което ме кара да се замислям с покупката. Знам, че може да се стабилизира постройката, но понеже и покрива има нужда от основен ремонт искам да преценя приблизително, какви ще са разходите за да се укрепи структурата и да не я правя наново. Къщата изглежда добре и разпределението на стаите ми харесва, но и е нужно укрепване и задължително ремонт на покрива. Изолациите и вътрешните ремонти ги планирам за догодина, живот и здраве.. Пукнатината, която ме притеснява е на северната стена и вероятно е в следствие на слягане от дъждовните води около къщата и заради корените на голямата круша отпред.. Има нещо като мазе под детската от чертежа, а под останалите стаи е насип. Таваните са 2,7м с гредоред. Съжалявам, че нямам снимка на самата пукнатина, но въпроса е по-скоро как да се укрепи къщата, като цяло за да има ефект. Ще съм благодарен на вашите съвети и мнения!

Прикачен файл

разпределие1.jpg
разпределие1.jpg (100.05 KиБ) Видяна 5285 пъти

Прикачен файл

13.jpg

Прикачен файл

12.jpg

Прикачен файл

11.jpg
Последна промяна от nikolov333 на нед май 08, 2016 7:00 pm, променено общо 1 път.
gnt69 - майстор
Къщата се ремонтира. Гледай да има комшии и да няма индианци в селото. За пукнатините огледай дали има водоплътни тротоари около къщата. Не си снимал ама на времето масово са се слагали плочки на пясъчна възглавница. С времето те се компрометират и почва да влиза вода в основите предполагам че от това са пукнатините. Гледай да е близо до основното ти жилище , че с времето пътят почва да тежи. Иначе похвално че има голям двор, има за овошна градина, за зеленчукова има и за морава има и за риба. Абе земай докато не са свършили. Най важното са индианците и отдалеченоста от там където живееш, всичко друго може да се оправи и ремонтира. :partyman:

А гледам си дописал за тротоарите без да гледам съм познал за пукнатините.
nikolov333 - майстор
Пътя до града е 23 км..вземам го за 20 мин.без да бързам, понеже е стария международен за Турция и сега с магистралата е разтоварено движението.. Индианци има в района, но къщите им са по на 2-3 етажа минимум в по-добро състояние от моята, понеже работят по гърция, а и съседите са местни и зорко следят, кой къде и за какво отива, особено за външни елементи. Та не знам ще разпитам из селото има ли проблем, но почти съм решил, че е приемливо, като имаш предвид, че в момента си троша главата с един безпризорен микро-язовир, това ми е направо китка..с ограда, аларми и СОТ мисля, че ще го опазим.
gnt69 - майстор
Вземай не му мисли. Щом е близо и ти харесва. Имам един познат който от 70 те години копае една пещера, от него знам къща се прави но изглед и панорама не може да направиш. Ако няма индианци с каруци е добре. :partyman:
nikolov333 - майстор
Да, но първо ще заведа строителен инженер да я види, да съм подготвен за първата фаза.. http://danovsky.snimka.bg/architecture/ ... hta.685500
torbalan - Дървен философ
На мен лично - екстра ми изглежда.

Къщата, която купих преди години в Козлодуй, е много подобна...

Аз също водих строителен инженер да я гледа. Каза хич да не се притеснявам за пукнатините.

Ако били от пропадане/слягане - трябвало да бъдат по-големи, диагонални, като започвали от ъглите...

При мен такива нямаше.
nikolov333 - майстор
Дай малко инфо за твоята, какво си правил по нея...какъв е терена и основите? Тази пукнатина за която говоря си е точно леко диагонално към ъгъла от северната страна, виж на чертежа, а и стената сякаш е леко "подута" около нея. Иначе е широка около 1см.. Малките пукнатини по мазилката и около прозорците не ги броя. Цената на парцела с къщата е 18000лв. в обявата, но сигурно ще намалят още, понеже я продават от 5-6 години и явно няма голям интерес.
egomen66 - майстор
nikolov333 важното е да ти е на сърцето тази къща.Да мислиш за нея , както си мислил за първата си любов. Да те влече , дърпа към нея. Другото е лесно. Няма непоправими неща. Сега нямам време... но не се отказвай от мерака си за такъв имот.За сега успех... :partyman:
torbalan - Дървен философ
За съжаление по онова време не съм се сетил да ги снимам пукнатините...

На тази снимка в най-левия край се вижда как тухлите са се разделили една от друга и опразуват пукнатина. Имаше и по-големи, но не са попаднали в кадър.

Не съм се занимавал изобщо с пукнатините. Махнах ъглите на къщата и на тяхно място отлях железобетонни колони. Върху зидарията има пояс. После около къщата пътека. В началото имах идея и пети да правя за колоните, но след като направих първата - отказах се.

Отвътре момчето, дето шпаклова накълца с теслата старата мазилка, а там където не беше читава я свали съвсем... От вън - сайдинг.

Появиха се микро пукнатини вътре, но според мен защото намешахме циментови мазилки и гипсови шпакловки...

"Почвата" е льос. Някой му викат, че е кофти пръст, а според мен е някакъв суперфин пясък. Основите са копани на около 60 см. и са от реден камък.

И на тази под левия прозорец също се вижда пукнатина...

Тема "Съвет за покупка на селска къща с двор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: