Всички въпроси за вилата.
nikolov333 - майстор
Снимки от пукнатините..не се вижда общия план, но са основно от север и изток, понеже няма пътека покрай тези стени и основите се наливат от дъжда..

Прикачен файл

6.jpg

Прикачен файл

5.jpg

Прикачен файл

4.jpg

Прикачен файл

3.jpg

Прикачен файл

1.jpg
profesionalist_wood - майстор
И аз имам къща на село строена 1942г,напукана е. Почвата е много рохкава черна. След земетресението се появиха пукнатини под прозорците. Имаше си пукнатини и един майстор каза че е от слягането и ще спре. Така и стана. Мислил съм за пояс и колони. Ама трябва да разтурям новия покрив... :?
gnt69 - майстор
Вземи някой инженер конструктор и вървете заедно на къщата да я погледне. Според мен с водоплътен тротоар и улуци ще спре пропадането но да я види специалист. И най важното ако ти харесва пазарувай. :partyman:
profesionalist_wood - майстор
Да де,но е странно, основите са на 200 години от стара възрожденска къща,само че са я пльоснали новата върху нея :? И плевника беше на толкова години ама беше неподдържан и трябваше да я разрушим
nikolov333 - майстор
Ще я взимам, но искам да си планирам приоритетите... Реално не съм решил дали да ремонтирам къщата или да планирам нова съобразена с моите идеи. Правил съм реконструкции в старо жилище и въпреки, че резултата ме удовлетворява, не ми харесват ограниченията и проблемите свързани с това, а новото строителство от друга страна не ме влече заради нервите и времето да го докараш до ключ. Та вероятно ще искам да реконструирам сегашната постройка и затова се замислям дали търпи преустройства като конструкция мисля, че ще каже конструктора. Лошото е, че все ме влече да бутам преградни стени и да разширявам прозорци и на практика, може да се окаже, че сегашната конструкция не го позволява.
p.v.x - майстор
nikolov333 написа:
Има нещо като мазе под детската от чертежа, а под останалите стаи е насип.
Какви са основите. Във мазето не се ли виждат . :rock:
nikolov333 - майстор
Каменни са, но не знам с какво са зидани, понеже е добре измазана, а и на каква дълбочина стъпват не знам..? Иначе има една стара салма от предни години с камъни и керпич, която си стои не измазана и се вижда как са зидали старите майстори..сигурно и къщата е на подобна схема, но с плътни единички и бетон само над и под прозорците и около терасата на входа..не съм огледал подробно ще ходя утре или в неделя с конструктора..
Прикачен файл:
7.jpg
Трябва да се консултирам и за границите на имота понеже като пречертах скицата в google maps се получи, че площа на имота е към 4300м2..
Прикачен файл:
karta5.jpg
karta5.jpg (99.1 KиБ) Видяна 2713 пъти
Пътя който е начертан на скицата от долния край е планиран, но към момента не съществува и надали ще бъде направен някога, но собственика твърди, че все още не е отчужден, а според мен е изваден от общата квадратура на скицата..
Прикачен файл:
Skica.jpg
Skica.jpg (68.35 KиБ) Видяна 2724 пъти
profesionalist_wood - майстор
nikolov333 написа:
Каменни са, но не знам с какво са зидани, понеже е добре измазана, а и на каква дълбочина стъпват не знам..? Иначе има една стара салма от предни години с камъни и керпич, която си стои не измазана и се вижда как са зидали старите майстори..сигурно и къщата е на подобна схема, но с плътни единички и бетон само над и под прозорците и около терасата на входа..не съм огледал подробно ще ходя утре или в неделя с конструктора..
Прикачен файл:
7.jpg
Трябва да се консултирам и за границите на имота понеже като пречертах скицата в google maps се получи, че площа на имота е към 4300м2..
Прикачен файл:
karta5.jpg
Пътя който е начертан на скицата от долния край е планиран, но към момента не съществува и надали ще бъде направен някога, но собственика твърди, че все още не е отчужден, а според мен е изваден от общата квадратура на скицата..
Прикачен файл:
Skica.jpg
Аааа тогава бий отбой. На един френд имота му беше до реката,и си имаше пътечка,масивен дувар,вход даже....като му го отчуждиха,направиха асфалтов път и колите минават на метър от входната му врата... :lol: Мислиш че са му дали парички? Глупости! 6 лева квадрата и си блъскай главата в стената!
gnt69 - майстор
Какво пише в нотариалния акт УПИ или Имот . Ако пише УПИ купуваш това което е по червените и сини линии, Ако пише имот по черните. Собственика може да ти продаде това което пише в неговия нотариален акт. :partyman:
nikolov333 - майстор
А как стои въпроса, ако в Нот.Акт пише УПИ при положение, че тоя път под имота не е отчужден и едва ли ще го построят изобщо някога.. Кога би трябвало да го отчуждят, като започне строежа му ли?

Тема "Съвет за покупка на селска къща с двор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: