Всички въпроси за вилата.
filipss - специалист
Здравейте! Тъкмо сега правим външната изолация на къщата, поради тази причина се налага да махнем старите букви (името на вилата), които според мен бяха от стиропор и някаква мазилка и искаме да направим нови и да ги залепим отново на фасадата.

Взех едно парче стиропор и си мисля с букви от microsoft word да ги наставя и по тях да режа. Ама дали стиропор да използвам или фибран или нещо друго? Това ми е единия въпрос за материала, който да използвам?

Другия е с какво да го залепя за стената и третия с какво да го лакирам или с нещо друго да го обработя за да остане трайно?

мерси предварително
torbalan - Дървен философ
Защо държиш да са релефни.

Направи си шаблон и ги пръсни с боя.

Иначе стиропора го лепя с акрилен силикон. С фибран също би трябвало да стане.
Самия стиропор се реже с нажежена тел.
EDI - майстор
Направи ги от дърво.
filipss - специалист
Мисля да намеря някой шрофт да принтирам бувите да ги наставя на парче стиропор. Взел съм 5см 20кубика. и с макетно ножче да го изрежа. Ама с какво да го лакирам този надпис, че да не се съсипе от атмосферните влияния?

Иначе не става само с нагорещена жица.. четох много по този въпрос миналата година. понеже имах 14см парчета и исках да ги направя на по 7 за изолацията.. много начини има, ама аз сега най-дорбе мисля, че става с кантал. ама да се гледа да не се скъсява съпротивлението, че иначе лошо.
gechev - специалист
Не си писал откъде си. В софийско или около има 4-5 3D рязане на стиропор. Всичко е на компютър, което ти дава сигурност в икономичността. Най големите майстори са в Киноцентъра. Там от стиропор правят чудеса. Виждал съм самолета на Силвестър Сталоун и от два метра не можах да позная, че е от стиропор. Аз пък от него направих хотел.
Lisko - майстор
Как ще не става с гореща жица? То това си е дефакто стандарт. Аз имам такъв собствено направен инструмент, на 12 волта работи поради което жицата не е много дълга - около 20 сантима да е, но колко съм рязал с него - ехеее, предимно звездички и снежинки за Нова Година.

А иначе подкрепям EDI - направи ги от дърво - много по-изискано ще е!

Тема "Букви за фасадата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: