Всички въпроси за вилата.
filipss - специалист
Значи ще прекъсна тръбата към втората и директно към новата яма. Старата ще оставя само за чешмата на двора с преливник към новата тръба към новата яма.

Днес копахме... значи не съм очаквал такъв ужас и толкова много пръст.. ще пробвам да кача снимки от ден 1.
filipss - специалист
И така ремонт сепнична яма с помощ от форума ден първи.

Прикачен файл

20160903_145256.jpg

Прикачен файл

20160903_145251.jpg

Прикачен файл

20160903_141631.jpg

Прикачен файл

20160903_131237.jpg

Прикачен файл

20160903_131234.jpg
p.v.x - майстор
По публикациите ти , се разбира , че ямата ще е попивна.

По снимките се вижда , че ще имаш бъдещи проблеми , със съжителството на ямата и оградата.

Разбирай го така - ще имаш проблеми с оградата.

:rock:

пп. Факта , че е незаконно , и то до оградата , не мисля да коментирам.Не ти мисля лошото.Дано поне от тази гледна точка , да нямаш проблеми.
filipss - специалист
Здравейте, вчера приключихми с изграждането на проекта. Мисля, че стана добре. Малко се притеснявам обаче от наклоните. Майстора не мереше с ролетка след като му казах за от 5 до 10% наклон. Той каза, че ни може с ролетка заради денивелацията. Мери само с нивелир. Тъкмо положи тръбите и реших аз да сложа нивелир и балончето мина средата на линиите.... стори ми се твърде голям наклон и му казах да го погледне и той засипа с малко пясък и така балончето "докосна с малко" линиите... днес изпробвахме тоалетната с "голяма пратка", пуснах водата но нищо не излезе но края на тръбата. Пуснах още 2 пъти пак нищо (само вода). Това нормално ли е?

Прикачен файл

20160905_121504.jpg
infomar
При мен не съм гледал дали "материалът" излиза, но съм пробвал когато се виждаше с вода - изсипвам една кофа вода и... излиза една кофа вода. Мисля, че при този наклон е нормално да не излизат дребни неща, но те се разтварят в последствие и би трябвало да излезнат. Важно да има наклон и да няма участъци с отрицателен наклони там да се събира твърдо.

Вижда се, че добре е станало.
p.v.x - майстор
infomar написа:

Вижда се, че добре е станало.
[-X


chapara написа:
Въобще не е добре.
=D>

Безобразието е тотално.
На снимката се вижда , че нещата са подготвени , отичането на мръсната вода да става под оградата , в посока улицата. :rolleyes:
Всичко ще бъде заровено , и скрито от хорските очи. [-X

:rock:


пп.Обърнете внимание , какво има под - от долната страна на тази улица.

Прикачен файл

20160905_121504.jpg
filipss - специалист
Какви хорски очи. Те съседите ме накараха да я направя таз яма и препоръчаха да е там. Аз въобще не държах, ама понеже онзи преливник изливаше всичко на улицата се наложи този проект. И съседите гледаха докато се прави..
Само се чудя този наклон ясно пак е голям, при все, че го намалих... някои правил ли е такова трасе с показател нивелир да каже как се отнасят показанията на нивелира спрямо правилото за 0.5% наклон?

Иначе четох за ревизиорен отвор при тръбите, но не знаех, че има готови решения, мислех,че с бетон трябва да се правят..

За оттичане не се притеснявам много.- то ние с багера едвам копахме в тази глина и надали ще тръгне на някъде. Явно по-често ще се налага да викам медарката.
p.v.x - майстор
.
Последна промяна от p.v.x на вт сеп 06, 2016 3:51 pm, променено общо 1 път.
chapara - майстор
chochomen

kaldata маниак
chochomen
Потребител
2796
1165 мнения
Пол:Мъж

публикувано 8 септември 2013

По принцип е по-добре да сложиш ф160, но явно си взел вече 110 (за по-евтино). Полагаш тръбите, но не върху пръстта, а с подложка от пясък, добре трамбован. Около и над тръбите, също трябва да има пясък и отново го трамбоваш. На 10 ти и

20 ти метър сложи по 1 ревизия, за да не търсиш дълга проволка за почистване, при евентуален проблем. Ревизиите направи от разклонител ф110/45 градуса (води се У110), дъги 110/45 градуса (за да стане вертикално), парче тръба, за да излезе над земята и запушваш с ПВЦ или гумена тапа ф110. Ако тапата е ПВЦ, трябва да нагрееш тръбата с газова горелка, за да може тапата да влезе вътре или тръбата да е муфирана (с гумен уплътнител най-добре) за по-лесно обслужване, ако се наложи.Наклона на тръбите го направи 1% (на метър, сантиметър), най-лесно става с нивел дълъг 1 метър или по-дълъг, като на разстояние 1м от началото му залепиш нещо с дебелина 1см. Така ще гледаш всичко да е на хоризонтал. Също е важно, да не преминават тежки машини отгоре, но предполагам, че ще е в двор и няма да минават коли и камиони.

Успех в начинанието и ако има нещо питай. Не чета от гугъл!
Това мнение от първия линк прочетели го :?: :axe: та задаваш въпроси от сорта на:
"Само се чудя този наклон ясно пак е голям, при все, че го намалих... някои правил ли е такова трасе с показател нивелир да каже как се отнасят показанията на нивелира спрямо правилото за 0.5% наклон?" Най мразя когато някой не уважава труда на другия. Жив и здрав, по често медарката и така :cool:

Тема "Проблем септична яма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: