Всички въпроси за вилата.
themask - специалист
Тази конструкция ще издържи ли, ако натрупа сняг отгоре?
Kokar - специалист
Ако я няма мачтата в средата е под въпрос издържливостта, заради пластмасите по края.
Сега мачтата поема вертикалното натоварване, страничните връзки я пазят от изкълчване.
Все пак е важно и за колко дебел сняг е оразмерена :yawinkle: Над метър... :?
hristo_k1984, имаш красива градина и по начина, по който си монтирал басейна е страхотно. =D> Аз имам подобен басейн / 5 м. диаметър/, миналата година го монтирах на площадка и лятото в него беше супер. Мислех да го зазимявам като го изпразних наполовина, но при нас имаше един ден страшна буря и го повали - нямаше по него поражения и го прибрах. Това лято ще го вкопая като при теб. Ще споделиш ли зимата как го заземи, и филтъра с помпата къде си монтирал? А за покривалото , вместо мушама защо да не се сложи поликарбонови плоскости, лятото може би ще привлича повече слънчеви лъчи и ще затопля водата по-бързо. :?
ZMeyGorianin - майстор
Стара тема и не много във връзка с заглавието, но се чудех къде да попитам.
Имам малък басейн /3м. диаметър, около 5м3 обем/ на Интекс. Та някой пробвал ли е да добави към водата морска сол с цел най-вече да се намали използването на химикали, че ми писна да се правя на лаборант :partyman:
hidrazin - майстор
ср юни 19, 2019 11:23 pmZMeyGorianin написа:
... някой пробвал ли е да добави към водата морска сол ...
Тъй, тъй и малко моркови, фиде, магданоз ... и супата е готова. :-D
Сега сериозно. Трябва ти хлор. В солта има хлор ама трябва да го извадиш.
Това става с машинка за солна електролиза.
Има най-различни. Колко са ефективни ??? :?
Вероятно пак ще трябва шоково хлориране и от време на време някоя таблетка но значително по-малко.
:partyman:
lov - майстор
Медния сулфат или така наречения син камък върши по добра работа в много малки концентрации.
ZMeyGorianin - майстор
Да не станем като Смърфове... :-D
lov - майстор
На прасетата го добавят грам на килограм фураж.
А иначе е пробвано на басейн и става. По принцип има антисептично действие и не позволява развитието на микроорганизми във водата. Специалист са ми казвали, че е по малко токсичен дори от разните други препарати които се продават за басейни.
angel_ov - специалист
В такъв случай слагай и калиев перманганат. :-D
lov - майстор
Ти ако искаш и със сярна киселина си го напълни. Лаф да става дето се казва.

Тема "Сглобяем басейн на вилата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: