Всички въпроси за вилата.
kopaiko - специалист
Здравейте.Има ли стандарт на колко метра трябва да са един от друг коловете,така че да не провисва мрежата и да не влизам в преразход с коловете.Как се съединява оградна мрежа?
nelim - специалист
Отвиваш една "брънка" от едното кълбо и после я навиваш обратно като свързваш 2-те парчета, т.е. наплиташ я едновременно в 2-те и тя ги съединява ;)
TACHO - специалист
Лятото правих към 300 метра ограда и слагах коловете на 2,5 м. разстояние. Не знам дали има стандарт, но това ми се стори максималното разумно, за да не я ветрее вятърът :lol: Важно е да се опъне много добре мрежата и няма да провисва. За целта си трябват двама души.
infomar
До колкото съм виждал, за телената мрежа когато я опъват, от горе и по средата, когато е дълга, вмъкват в нея по дължината и, един дебел тел, който опъват с разтяжка. Така от горе и в средата стои опъната. И аз не я слагам повече от 2.5 метра кол от кол.
gnt69 - майстор
TACHO написа:
Лятото правих към 300 метра ограда и слагах коловете на 2,5 м. разстояние. Не знам дали има стандарт, но това ми се стори максималното разумно, за да не я ветрее вятърът :lol: Важно е да се опъне много добре мрежата и няма да провисва. За целта си трябват двама души.
И обезателно градинска вила за лесно опъване на мрежата. :partyman:

Прикачен файл

vila.jpg
vila.jpg (17.93 KиБ) Видяна 14790 пъти
TACHO - специалист
След кола, до който изпъвам и привързвам, провирам през мрежата арматурна пръчка ф8 с дължина равна на височината на самата мрежа и така е много лесно за този, който дърпа, а и мрежата стои равномерно изпъната в двата края.
kr1100 - майстор
Обаче имай 1 в предвид от "добри" съседи !! Разклащане на кола няколко пъти в различни посоки и е напукан на нивото на земята. Имал съм такива съседи и съм цементирал наново коловете .

Тема "Ограда от колове и мрежа?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: