• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
Мавруда К. Мерловска
Здравейте,

оградата е 15см под земята и 10-15см отгоре. Има бетонни колове и метална мрежа, но те не са интересни. След като се стопи снега тази парабетонна ограда започна да се руши. Изглежда прекалено жълта и се рони. Сигурно не са слагали достатъчно цимент.

Въпросът ми е има ли някакъв грунд ли, импрегнатор ли, с който да се стабилизира старата оградка и отгоре да се сложи циментово лепило или нещо подобно? Като изсъхне ли е добре да се работи или докато е мокро? Оградата е с дължина 30м и надземната и част е около 10-15кв.м.
radius - майстор
Има грундове за заздравяване на замазки и бетони, но аз съм скептичен към тях. Ям го същия с една подпорна стеничка ( добре че е по-скоро декоративна), жълтав бетон и се рони като мазилка.
Тъкмо ме подсети да оползотворя 1-2л които са ми останали.
Мавруда К. Мерловска
Нещо по-конкретно? Кое не става и към какво да се насоча?
radius - майстор
Ти получи отговор, но явно не ти харесва и го игнорираш.
Кое не става - ами не става да заздравиш бетона. Ще го намажеш с нещо, ще попие 5мм в дълбочина и догодина след студовете ще се отлюспи със все импрегнация. Защото водата, за разлика от мазилата които ще приложиш, ще си намери начин да стигне в дълбочина.
Но нека се изкаже и някой по-голям оптимист.
Може би ще стане да се запечата с мазана хидроизолация, но да няма движение( да не се образуват пукнатини). Даже докато си пиеш мерлото може да мажеш, не ти трябват майстори.
ZMeyGorianin - майстор
Имах същите проблеми при ограда от бетонни блокчета. До нивото на снега се ронеха. Мазал съм с импрегнатори - не става. Проблема реших с две ръце "Бяла циментова шпакловка с фибри", като след първата ръка залепих армировъчна мрежа - втората ръка я покрива.
Стана камък.
На пазара има голям избор от различни марки и цени.
Мавруда К. Мерловска
Сега се връщам от хипермаркета. Консултантът ми препоръча първо да се обработи с дълбокопроникващ грунд на Деко 1:10, после с едно червено/забравих му името/, което подобрявало спойката между стари и нови покрития и накрая да се измаже с мразо и водоустойчиво лепило.
Наблизо едно циганче обаче слушаше тирадата на продавача и каза: "како, само със силен цимент може да се направи шапка". После уточни, че "силен цимент" означавало цимент:пясък = 1:2.
Май първият вариант ще се прави след като се стопли и изсъхне пясъчника.
Hoвoceлckи - майстор
Забрави какво си чула да казва цигането!
Консултанта в хипера се презастрахова, но си е и прав.
Във всички случаи - добро мразоустойчиво (с фибри) лепило. Евентуално – една ръка с гъстотата на боза/мляко с баданарката за грундиране (скептичен съм към разнородните пластове). Влагането на мрежа също не е за подценяване. Не бих препоръчал добавяне на пясък. Една финална хидрозащита (импрегнация) също не би била излишна.
lpoik - специалист
Цигането си е много право.но пясъка трябва да е добре промит,да няма талог.Аз преди 15 г. правих такава ограда като съотношението цимент-пясък 1към 2,не мръднала,като че вчера е отливана. :partyman:
radius - майстор
Допуснеш ли влага до слабия бетон, ще се отлюспи каквото и да сложиш отгоре - мисли в тази посока.
gechev - специалист
1. Измиваш и изсъхва.
2. Нанасяш бетонконтакт /Розовата течност/
3. Разбъркваш старата форумна рецепта на Фло. 1част цимент марка 42,5 + 2 части ако има кварцов пясък, ако няма чист обикновен, или мраморно брашно + латекс за разредител и импрегнатор. Можеш да сложиш мрежичка.
4. Шпакловаш по дебело около сантиметър минимум.
Това всичкото се прави на пролет. В не горещ ден.
Успех.
  • 1
  • 2

Тема "Стабилизиране на "бетонна" ограда" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: