• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
infomar
stridata написа:
А идеята да се направи с тик так копчета?
По принцип идеята ми бе всичко да бъде захванато стационарно, само два големи прозореца да са с "тик-так" копчета и лятото да се вдигат и да остава само мрежата. Ако го направя така, ще ми излезе всичко с дървеният материал под 500 лева, а ако е с дограма, независимо каква - над 2000 лв.... За момента клоня към винила, след като ще изкара над 10 години... след това я камилата... я камиларя, може да ми дойде друг акъл... а и ще се събере достатъчна рента за всичко :partyman:

Предполагам, на метър и половина с подобно хващане няма да има много голям проблем, а и ще викам комшийката да опъваме заедно ако се наложи. :rock:
rgadzhev - специалист
EDI написа:
Няма да цъфне.Моите пана са с ципове и винилови /ако така се вика на зеленото/ кантове.Зимата само дето ципа върви маааалко по-трудно.Разстоянието между два ципа е около 170-180 см, та свиването е най-много 1 мм на тази дължина, така на око.
Еди, можеш ли да дадеш някакви снимки на паната с циповете, че и аз се заинтригувах. За залепване предполагам няма вариант направи си сам, в духа на форума. Поздрави!
infomar
Вече това което го бях замислил вече е направено и въпреки, че можеше да е по-добре изкусорено, стана без влагане на големи инвестиции.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Мрежата я захванах на големи рамки, които могат да се свалят, като винилът от пред също е на рамки и когато е много топло те се махат на цяло а не се навива от горе. За сега е така и ако не се окаже удачно, до година ще закупя венил с копчета.
След като стаичката стана, мога да кажа, че почти се пренесохме там, а и времето топло, птичките пеят... идилия....
stridata - специалист
Супер. Уютно изглижда!
  • 1
  • 2

Тема "Прозрачен винил кристал - 1000 микрона, годен ли е за ограждане на вилна тераса?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: