• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
infomar
Предлага се прозрачен винил кристал - 500, 800 и 1000 микрона на 1.40 ширина. Насочел съм се към най-дебелият. Моля някой ако е ползвал да сподели как се държи с времето - потъмнява ли, напуква ли се и т.н.т. какви дефекти дава, колко години може да издържи ако е поставен неподвижно.
Имам една приземна площ/тераса 3х7м/21 м2. която искам да затворя от три страни, но се чудя с какво да бъде - с винил или дограма, като последното ще ми излезе в пъти по-скъпо.Ще има врати и площ с мрежа за проветряване. С винила не знам до колко дълготрайно ще е бъде.... дали би издържал десетина години?

Изображение Изображение
briko - специалист
За 3 години моя е неразличим от нов, даже не е от най скъпия.
EDI - майстор
Имам ветрозащитни пана от кристал на навеса от близо 8 години и до сега никакви проблеми нямам с тях.
infomar
Идеално!! Ще мина на вариант на винил кристал - гледам че е около 10 лв/м2. Ако ме изкара 10 години ще е добре. Мисля си, че най-дебелия ще е и най-траен и издръжлив на вятър :?

Мисля за винкелите да захвана с дебели видии, рамки от дървени гредички 4 х 6 см. За тях да закрепя фолиото, добре да го опъна и от горе да го закрепя със същите рамки (по дебелина) гредички с дълги видии. Има и по-тънки гредички 4 х 2 см, за рамките от долу и от горе, но не съм сигурен с времето дали няма нещо да се изметнат. Коя дебелина ще ме посъветвате?

За двата проветряващи прозореца намеренията ми са да поръчам да ми изработят окантовани винилови парчета със закопчалки. Неподвижно да закрепя за отворите метална мрежа за комари и от горе зимно време да затварям с тези парчета.

Не се сещам как по друг начин да закрепя винила. :?
olelemaiko - специалист
За изкарването , ще изкара доста.То там , май много не го напича.Не знам какво изложение е.
Ако имаш възможност , го направи с най евтината плъзгаща дограма.Ще стане чудна лятно - ЗИМНА градина.
Kokar - специалист
Всеки ден минавам покрай бензиностанция с навес, заграден с винил на закопчалки.
Пролет го навиват горе, а наесен викат фирмата да го закопчава със специални "опъвалки", щото когато го монтираха лятото в топлото го направиха "на размер". Да се има предвид свиването на материала от студа...
infomar
Kokar написа:
Всеки ден минавам покрай бензиностанция с навес, заграден с винил на закопчалки.
Пролет го навиват горе, а наесен викат фирмата да го закопчава със специални "опъвалки", щото когато го монтираха лятото в топлото го направиха "на размер". Да се има предвид свиването на материала от студа...
Интересно...... :?
Дали ще имам проблем, ако го "закова" лятото, а зимата вземе та цъфне от някой край :?

Мога да мина и на вариант евтини пластмасови или алуминиева дограма, но не попадам на бюджетни варианти.

Има една фирма, но във Варна която дава добри цени на прозорец 140см. х 140см. неотваряемо - 105 лв, с VIVA PLAST, трикамерна, не много свястна, но и не ми трябва високо качество и изолация, от друга страна ми е много далеко.... http://dograma-varna.net/calc.php
Ако попадна на подобни цени и в Плевен, ще размисля....
Kokar - специалист
Относно свиването на материала от студа, читавите фирми би трябвало да калкулират температурните разлики при оразмеряването, но не е лошо да се посочи в гаранцията невъзможност за използване, вследствие свиване и пр.
EDI - майстор
Няма да цъфне.Моите пана са с ципове и винилови /ако така се вика на зеленото/ кантове.Зимата само дето ципа върви маааалко по-трудно.Разстоянието между два ципа е около 170-180 см, та свиването е най-много 1 мм на тази дължина, така на око.
stridata - специалист
А идеята да се направи с тик так копчета?
  • 1
  • 2

Тема "Прозрачен винил кристал - 1000 микрона, годен ли е за ограждане на вилна тераса?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: