• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
milen56 - специалист
Здравейте. Имам дворно място което е чистено преди 2години и от тогава не е пипано. Сега е джунгла от къпини и израстъци, високи 1.80-2 метра. Обадих се на няколко фирми и те предлагат всичко да се изреже и да се надроби с дробилка за клони на парчета около 5мм. Всичко това да се пръсне по двора и да изгние. Корените от къпините и храстите мисля да ги накарам да ги дръпнат с греблото на трактора. Така ли се прави или има и други начини? Тези раздробени парченца, дали няма да разсадят къпините на ново? Ако имате идеи някакви приемам всичко, че от ЧЕЗ не могат да вкарат тока.
Чираче - майстор
Има голяма вероятност къпините да се размножат отново. За това трябва всяка седмица да се прекопава с мотиката плитко. Къпините са като троскота.
keymaker - специалист
Парчетата от къпините на 90% ще се вкоренят и ще стане още по страшно. С греблото освен временен ефект друго няма да има.
Къде е мястото ,можем да измислим атрактивна оферта.
milen56 - специалист
Мястото е 1декар за мотика ще е трудно. Нещо с пръскане ще е по-добре.
nautilus33 - майстор
Хващайте се няколко човека и за един уикенд сте го оправили. Даже с мотиките, на ръка ще изкорените всичко и ще стане по-добре. Отколкото с тази дробилка. Колкото и да не е за вярване, 3-4 човека би трябвало да се справите, за един уикенд. Стига да има мотика за всеки. Една лопата и кирка няма да са излишни :)
plamen6703 - майстор
milen56 написа:
Мястото е 1декар за мотика ще е трудно. Нещо с пръскане ще е по-добре.
Мотика и пръскане със стабилна химия, като наблегнеш на пръскането ...къпината, ако е "дивачка" от влачещите се е цяло приключение да се оттървеш от нея...само яко ръсене със силни отрови...Препарати не препоръчвам да не се повлечат коментари това не става, пробвай с това :-D Ще питаш в агропатека и колкото повече, толкова повече добър резултат :partyman:
kr1100 - майстор
Търнокоп / кирко/брадва , прав лопата ,тармък и ръкавици. намираш откъде излиза къпината и с търнокопа от корена, другия влачи към средата на мястотос тармъка, може и с вила.. На купчинка и като поизсъхнат огъня.Ако имаш сух материал настилаш отдолу и отгоре трупаш капинака. Има 1 приказка покрай сухото гори и мокрото.
Къпината има тънки корени , не е като да сечеш овошка.
vlax - майстор
kr1100 написа:
Къпината има тънки корени , не е като да сечеш овошка.
Да ме извинява колегата,ще ползвам неговата тема да не пускам нова.
При мен е същото положение само че всякакви издънки.
Имам проблем със съседното място което не се обработва от много години ,така съм го наследил и сигурно няма да се обработва още дълго време,но има собственици.
По миналата година изрязах всички издънки на 1 м разстояние в съседното място и положението през годината беше горе-долу добре.Но издънките превзеха оградата.Сега мисля да изрежа всички диви дървета и издънки на 2 м разстояние и да напръскам за тревата-да има с какво ,но с какво да напръскам за издънките?Или някакъв друг начин да се преборя с тях.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
plamen6703 - майстор
Съвета ми може да ти се стори изродски, но съм правил упражнението срещу такива издънки като съм наливал върху тях периодично нафта. В зависимост колко са големи издънките съм пробивал отвори отгоре с дрелка или ръчен маткап, ако няма как да захраниш дрелка и пак същата процедура. С по-упоритите съм се справял като взема пърлачката и пламъка върху издънката докато стане на пепел в земята... Това всичко в съседен двор на едни мурдари, които са го наследили, но с години не мога да им видя очите и по-добре, че ми идва да им скъсам главите...
Ползвах и един препрат Глифоган /чети на опаковката какво пише и си пази очите и носа/, но трябва да очистиш наоколо и тогава да ръсиш с него... има ефект, но е голямо блъскане и напълно те разбирам в какво положение се намираш.
nikolson - майстор
С глифозат (Раундъп, Глифоган и пр.) се пръска наесен. Не че няма ефект напролет, но не е същият. А няма ли листна маса, ефектът е нулев. Все пак, не прекалявайте с тия препарати, но да наливате нафта си е престъпление и към вас самите. Vlax, аз бих покрил оградата със засенчваща мрежа, за да не разнася вятърът препарата към твоето, защото, където капне-съхне. 30-40 ст. е м2.
  • 1
  • 2

Тема "Почистване на дворно място" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: