• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
plamen6703 - майстор
Ефекта от пръскането с Глифоган е поразителен, без оглед на това през кой сезон се пръска. Въпроса е да се съобрази с времето и като напръска примерно преди обяд, поне до края на денят да не вали дъжд.
За нафтата съм напълно съгласен, че е варварско изпълнение, но също е варварско изпълнение да ти се изсере някой до оградата като си изостави двора и ти натресе да се чудиш как да си спасиш твоя двор и оградата. Дори бих му препоръчал като пробива дупки в издънките да добавя и морска сол. Лично съм изпробвал тия методи и нямам проблеми. Сериозни затруднения щях да имам, ако бях решил да се правя на хуманен и на еколог и да търся този или онзи, че не си поддържа имота да не пречи на съседите си.
Това е моят вариант и моето решение на подобен казус, всеки има глава на раменете си и може да прецени как и по какъв начин да си реши проблема, който като цяло му е създаден от друг човек!
milen56 - специалист
Моето е същото, но с по-малко дръвчета. Сега намерихме едни комший да изрежат всичко , което е за чистене. След, като се позасуши ще вкарам един комбиниран багер 10 тонен да изрови всичко под земята. И каквото после изкара ще го пръскам. Вариянта с надробяването ще отпадне.
c_gul - напреднал
Изрежете всичко до дъно и покрийте с черен найлон. За около месец трябва да убие всичко зелено.
keymaker - специалист
nikolson написа:
С глифозат (Раундъп, Глифоган и пр.) се пръска наесен. Не че няма ефект напролет, но не е същият. А няма ли листна маса, ефектът е нулев. Все пак, не прекалявайте с тия препарати, но да наливате нафта си е престъпление и към вас самите. Vlax, аз бих покрил оградата със засенчваща мрежа, за да не разнася вятърът препарата към твоето, защото, където капне-съхне. 30-40 ст. е м2.
-----------------
Към посочените препарати, бих добавил: удвояване на дозата и добавяне на 200 мл. Амониева селитра ( както си е на гранули) на 10 л. разтвор.
Опръскват се обилно издънките в края на април начало на май. Имайте в предвид, че заедно с издънките вероятността да загине и майчиното дърво е голяма.
Kokar - специалист
c_gul написа:
Изрежете всичко до дъно и покрийте с черен найлон. За около месец трябва да убие всичко зелено.
Ако са само треволяци, сигурно ще работи метода.
Опасявам се, че по-силните издънки ще пробиват найлона... :?
Чираче - майстор
Kokar написа:
c_gul написа:
Изрежете всичко до дъно и покрийте с черен найлон. За около месец трябва да убие всичко зелено.
Ако са само треволяци, сигурно ще работи метода.
Опасявам се, че по-силните издънки ще пробиват найлона... :?
По време на строежа на къщата ми ми докараха пясък. Окосих предварително тревата възможно най-ниско, положих два пласта дебел черен найлон. И изсипаха пясъка върху найлона. След има-няма 2 г. троскота/ във влашко го наричат пирей, но не е същото / започва да никне от пясъка. Там, от където няма нито вода, нито слънце. Когато пясъка свърши, видях, че тая гад е пробила двата пласта найлон с корени като 20 кв. кабел.

За това казах, че само честото прекопаване ще реши проблема. Химията остава за дълго време, и отива в растенията, които консумираме.
kr1100 - майстор
vlax написа:
kr1100 написа:
Къпината има тънки корени , не е като да сечеш овошка.
Да ме извинява колегата,ще ползвам неговата тема да не пускам нова.
При мен е същото положение само че всякакви издънки.
Имам проблем със съседното място което не се обработва от много години ,така съм го наследил и сигурно няма да се обработва още дълго време,но има собственици.
quote]
Извинен си :partyman: и не е моя темата. От 3те страни съм в твоето положение. Всичко ,което се опитва да влиза към мен режа , пръскам с Глифозат, дори и бръшлян моря трудно с 3- ни дози. Борба водя и с корояда. От 3 те страни е бивша изсъхнала джунгла -кълвачите чукат там неспирно.
Оф отдолната страна бащата отиде в САЩ при сина си ,който забегна преди 1989г и там почина. Сина му се връща 3=4 пъти досега за по малко,Там все още е джунгла от диворастящи.Клон на орех падна през средата на покрива на къщичката преди 2г , вече се разпада къщата. Отдясно малоумник на, който баща му почина преди 4-5 г -там е най-зле със старите дървета .Отляво 1 дето трябва операция да му се извадят ръцете от.. поне тази есен нае хора да му изрежат изсъхналите дървета.
Kokar - специалист
Има еднозначен отговор, но не е общодостъпен. :lol:
milen56 написа:
... След, като се позасуши ще вкарам един комбиниран багер 10 тонен да изрови всичко под земята...
И аз съм на същото дередже със съседен имот. Ще гледам да го купя и за да отдалеча съседите, но дали ще се случи - един господ знае! 8-[
kartechar - специалист
Kokar написа:
И аз съм на същото дередже със съседен имот. Ще гледам да го купя и за да отдалеча съседите, но дали ще се случи - един господ знае! 8-[
В продължение на почти 10 години чистех около 2 метра и дължина 60 метра от имота на комшията. Преди 5 години го купих. Сега процедурата я повтарям с новия комшия :shock: . Май ще трябва да купувам, докато стигна улица :lol: !
  • 1
  • 2

Тема "Почистване на дворно място" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: