• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
niki_91s - напреднал
Здравейте,търсих доста но нищо не открих.
Имам идея да направя дворната чешма със сензор но незнам точно как става,може би с някакъв тип вентил но незнам какъв точно,споделете ако сте запознати.Благодаря Ви предварително !
plamen6703 - майстор
Каква е целта на "занятието"?
niki_91s - напреднал
plamen6703 написа:
Каква е целта на "занятието"?
Ами целта е да няма кранове за пускане и спиране,искам като ида до нея да се пусне сама и да се измия примерно без каквито и да било кранове да пускам :)
plamen6703 - майстор
То това е добре, даже като са ти мръсни ръцете само подлагаш отдолу и потича вода, но е външна чешма и не знам заслужава ли си...спре ли тока нямаш вода, трябва да има и някакво автономно захранване на батерия... В сервиза имам такъв смесител, но е на закрито и е подсигурен и при спиране на тока. Смесителната батерия съм я купил готова от магазина...
niki_91s - напреднал
plamen6703 написа:
То това е добре, даже като са ти мръсни ръцете само подлагаш отдолу и потича вода, но е външна чешма и не знам заслужава ли си...спре ли тока нямаш вода, трябва да има и някакво автономно захранване на батерия... В сервиза имам такъв смесител, но е на закрито и е подсигурен и при спиране на тока. Смесителната батерия съм я купил готова от магазина...
Гледах ги тези батерий но ми са твърде елегантни да го наречем,за спирането на тока не се притеснявам не я ползвам често о и мисля да оставя и кран за маркуча за поливане на цветята общо взето го правя за да е нещо нестандартно комшиите да ахнат :-D
Hoвoceлckи - майстор
niki_91s написа:
... някакъв тип вентил но незнам какъв точно...
Точно не знам, но знам, че всяка пералня (и бракувана) има електрически клапани. Вярно, че са на 230 волта. В твоя случай е за предпочитане да е на 12 волта. Би могъл да попиташ в някой магазин за авточасти. За управлението не питаш?
plamen6703 - майстор
niki_91s написа:
plamen6703 написа:
То това е добре, даже като са ти мръсни ръцете само подлагаш отдолу и потича вода, но е външна чешма и не знам заслужава ли си...спре ли тока нямаш вода, трябва да има и някакво автономно захранване на батерия... В сервиза имам такъв смесител, но е на закрито и е подсигурен и при спиране на тока. Смесителната батерия съм я купил готова от магазина...
Гледах ги тези батерий но ми са твърде елегантни да го наречем,за спирането на тока не се притеснявам не я ползвам често о и мисля да оставя и кран за маркуча за поливане на цветята общо взето го правя за да е нещо нестандартно комшиите да ахнат :-D
Прав си, за външна чешма, особено като няма да я ползваш често е скъпо като изпълнение с такъв смесител.
Има още един вариант, то сигурно има и още други варианти, но се сещам на вилата на колега си беше правил поливна система и си беше направил и външната чешма с клапан от системата за поливане и захранването му се колебая, но е или 12 или 24 волта. Даже при него дори да спре тока може и ръчно да си пуска вода на чешмата. Прегледай за такъв вид клапани из нета и може да се окаже, че като ги огледаш някои от тях ще ти свърши работа.
niki_91s - напреднал
Гледах из нета някакви магнет вентили на 12v но незнам какво представляват и дали биха ми свършили работа :?
krasi92 - майстор
Има смесители на Roca с 4 батерии и изобщо не ги интересува дали спира тока.
niki_91s - напреднал
Никой ли незнае как да я направя тязи чешма :sad:
  • 1
  • 2

Тема "Питане за дворна чешма ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: