• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
Чираче - майстор
infomar написа:


Охрана СОТ - крадат..... и никой не плаща - само информира.
Застраховане - крадат..... и все пак се плаща нещо.... :?
Куче - спрей. На комшията вълкът го опръскаха... и сега като види човек се крие в хамбара...
Камери - никакъв доказателствен смисъл - само информативен. Е и какво като го видим крадеца :rock: С какво това ни "топли"?

Никой ли не се е сблъсквал с имуществено застраховане при "кражба с взлом"?

п.с.
"Куче което да е обучено да приема храна САМО от стопанина."
Какво правя ако се наложи да отида някъде за една седмица :? Кой ще го храни..... ще издържи ли гладно или да го взимам със себе си?
Мнения и съвети всеки може да даде. Важно е ти самия какво полезно ще извлечеш от тях, и да си решиш сам какво да правиш.
Кучето на съседа ти не е трябвало да се дава да го напръскат със спрей. Аз имам две кученца, и са същите глупендери. И храна вземат от всички, и понякога са лигави. Но иначе лаят. Особено малкото/ кръстоска между мини пинчер и чихуахуа /. И е много смело, налита и на доста по-големи кучета. Без да се замисли, че ще го хапнат като закуска. :lol:
plamen6703 - майстор
infomar написа:
Охрана СОТ - крадат..... и никой не плаща - само информира.
Застраховане - крадат..... и все пак се плаща нещо.... :?
Куче - спрей. На комшията вълкът го опръскаха... и сега като види човек се крие в хамбара...
Камери - никакъв доказателствен смисъл - само информативен. Е и какво като го видим крадеца :rock: С какво това ни "топли"?
Никой ли не се е сблъсквал с имуществено застраховане при "кражба с взлом"?
Аз съм се сблъсквал с имуществено застраховане при "кражба с взлом" и съм се сблъсквал и с запис на крадец от охранителна камера... ползвам и услугите на СОТ.
При кражба на вилата ми патрула на СОТ беше дошъл след около 20 минути при договорени 15 минути... Няма да споменавам застрахователни компании, но обезщетението е като от умрял писмо...Повиках застрахователят да дойде на застрахованият обект... описаха какво липсва и ми казаха, че трябва да изчакам да приключи образуваното досъдебно произвидство с/у неизвестен извършител от полицията и ако не бъде открит извършителят тогава ще получа обезщетение... няма да се впускам в подробности... кражбата по мои сметки беше за около 1000 лв.... застрахователят ми предложи да ми плати 273 и някакви стотинки... изчисляват по техни таблици размера на обезщетението и ти казват крайната сума. Варианта е приемаш и получваш парите, другият вариант е отказваш и отивате на съд да се съдите за размера на обезщетението.
Уволних застрахователят след инцидента....
Сега друг случай на друг мой имот с охранителна камера и СОТ, който апаратурата подава сигнал към мобилните номера на семейството ми... Крадеца е записан на две от камерите как влиза, как отарашва двора, отваря шахтата с хидрофоната помпа и я сваля и отнася... няма задействане на апаратурата на СОТ, защото на шахтата не се охраняваше... Преглеждам записа и виждам човека, но не го познавам... обадих се в полицията, дойде група за оглед... кварталният разпозна айдук от съседно населено място... Дознателят с протокол иззе на диск копие от записа на двете камери... Задържаха айдука, отрече да е той на записа, но направиха видео-техническа експертиза и полицията доказа, че на записа това е той... осъдиха го условно... помпата не я видях...имах право на граждански иск... не съм се занимавал, защото помпата беше за към 350 лв. а трябваше да се тича по съд и адвокати и като цяло да имам един лист хартия, че някой ми дължи нещо, но няма доходи и имущество да си го събера...
Като цяло извода е айдук да не те дебне, че оттърване няма... Ако мен питаш ти препоръчвам да си изградиш собствена охранителна система, при задействане да ти подава сигнал на мобилен телефон и ти да подаваш сигнал в полицията... като не пренебрегвай значението на охранителните камери... може да ги забележи, да си скрие лицето, но действията му вече няма да са същите, защото не знае кога и след колко време ще се появи някой...
  • 1
  • 2

Тема "СОТ охрана или застраховка за кражба на вилен имот?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: