• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
infomar
Единият вариант е месечна такса от 30 лева/360 годишно и срещу тази такса получаваш идване до охраняемият обект на 15-тата минута, НЕ влизане в него и оглед само от вънка. Ако има взлом само те уведомяват. При евентуална кражба - изказване на 'съжаление' и нищо компенсиращо. На въпрос покриват ли някаква сума при кражба от охраняемият от тях обект - отговор - НЕ, т.е. плащаш само за да дойдат и огледат външно.

Другият вариант е застраховане на обекта срещу почти всички застрахователни събития (да не ги изреждам сега - пожар, вода, удар на ток бури, урагани....) при застрахователно покритие 30 000 лв. за сума около 35 лв. и + застраховане на движимо имущество в къщата от кражба чрез взлом, при обявена сума общо до 9 000 лв. премията е 40 лв. Общо за двете годишно плащаш около 75 лв. При кражба доказваш собственост чрез документ за покупка.

Кой от вариантите и за предпочитане?
infomar
ПРИМЕРНА ОФЕРТА:

Изображение

Само към момента не ми е ясно по какви цени ще се заплатят сумите при констатирана кражба - примерно телевизор на 3 години е закупен за 3000 лв. - колко ще възстановят, нов или процент състаряване?
Някой споменават възстановяване 5-10% от застрахователната сума... материята ми е доста объркана :?

В сайтовете тези неща не се публикуват, а в лични разговори освен обещания друго не очаквам.
Някой имал ли е опит в подобни ситуации и трябва ли всяка неспомената клауза да се до уточни писмено... или застрахователите нямат подобна практика?
Chefo77 - майстор
А защо мислиш, че застрахователите няма да искат да си сложиш СОТ или някаква охранителна техника?
Нищо няма да ти попречи да набиеш един шут на вратата и да разпродадеш имуществото, след което да поискаш да ти го платят.
infomar
Цената на застраховката със СОТ и без СОТ е различна, но не е задължително да го има.

Нямам представа.
Подхождам като сериозен клиент а не като подготвящ се да прецака застраховател.
Офертата на СОТ-аджиите обаче въобще не ми допадна, след като не носят никаква отговорност - идват само да констатират нещо. Тъжна история - кръговрат.
Колкото повече мисля, толкова повече се убеждавам, че и в двата случая ме ебават.
Chefo77 - майстор
Ти подхождаш като сериозен клиент, но те си вързват гащите срещу такива, които искат да ги прецакат.
Принципно застраховката е по-добрия вариант, но наистина - поинтересувай се какво искат от твоя страна - дали поне камера няма да е необходима, за да признаят и изплатят щетата.
infomar
Нищо не искат (тези с които имам първоначален разговор) - само протокол от полицията.
Не знам ако се навлезе в "дълбочина или дребният шрифт" дали няма да изплуват някакви уловки които към момента си ги спестяват.

За това и очаквам ако някой е имал проблеми от подобно естество да ги сподели.
hidrazin - майстор
Най-добрият вариант е СОТ и застраховка.
Так и премията по застраховката е по-малка.
Много от СОТ-аджийските фирми вече предлагат и такава услуга - имуществена отговорност.
Оскъпява таксата с 5-10 лева на месец.
Иначе и преди имаха някаква финансова отговорност но си беше мижава.
До към 1000 лева, връщане/приспадане на такси ...
Все пак СОТ не са застрахователи ...
:partyman:
Чираче - майстор
Каквото и да направиш, все ще си прецакан. Крадците нищо не ги спира. Много са изобретателни. И от личен опит, имат връзка с полицията. Застрахователите не са благотворително дружество. Ако въобще изплатят някаква щета, то ще е мижава и в неизвестен срок. СОТ също. Добре е да има голямо куче, пуснато свободно в имота, и което да е обучено да приема храна САМО от стопанина. Камери и датчици за движение с дистанционно предаване на информацията в реално време е добре да има. И съответно запис на някой лаптоп, добре скрит някъде в жилището.
infomar
Чираче написа:
Каквото и да направиш, все ще си прецакан. Крадците нищо не ги спира. Много са изобретателни. И от личен опит, имат връзка с полицията. Застрахователите не са благотворително дружество. Ако въобще изплатят някаква щета, то ще е мижава и в неизвестен срок. СОТ също. Добре е да има голямо куче, пуснато свободно в имота, и което да е обучено да приема храна САМО от стопанина. Камери и датчици за движение с дистанционно предаване на информацията в реално време е добре да има. И съответно запис на някой лаптоп, добре скрит някъде в жилището.
Охрана СОТ - крадат..... и никой не плаща - само информира.
Застраховане - крадат..... и все пак се плаща нещо.... :?
Куче - спрей. На комшията вълкът го опръскаха... и сега като види човек се крие в хамбара...
Камери - никакъв доказателствен смисъл - само информативен. Е и какво като го видим крадеца :rock: С какво това ни "топли"?

Никой ли не се е сблъсквал с имуществено застраховане при "кражба с взлом"?





п.с.
"Куче което да е обучено да приема храна САМО от стопанина."
Какво правя ако се наложи да отида някъде за една седмица :? Кой ще го храни..... ще издържи ли гладно или да го взимам със себе си?
  • 1
  • 2

Тема "СОТ охрана или застраховка за кражба на вилен имот?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: