• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
milen56 - специалист
Здравейте. На вилата имам сондаж и му направих шахта, която я затворих с рамка от винлел и ламаринен капак на панти. Чуда се какъв секрет да сложа за заключване, че само с катинар не знам дали няма да е лесно за отваряне. Мислих за секретен болт от кола, но един познат каза да го вкарам вътре под капака по някакъв начин, за да не стърчи нищо отгоре. Ако може да подскажете с нещо ще съм благодарен.
toolegittoquit - майстор
От какво се притесняваш, че са тези секрети?
zz_stefanov - майстор
Да не му вземат помпата :)
marian1 - майстор
Направи тогава някакъв вид кукерица
ESPACE - майстор
Вгради му брава със секретен патрон.
plamen6703 - майстор
milen56 написа:
Здравейте. На вилата имам сондаж и му направих шахта, която я затворих с рамка от винлел и ламаринен капак на панти. Чуда се какъв секрет да сложа за заключване, че само с катинар не знам дали няма да е лесно за отваряне. Мислих за секретен болт от кола, но един познат каза да го вкарам вътре под капака по някакъв начин, за да не стърчи нищо отгоре. Ако може да подскажете с нещо ще съм благодарен.
С нещо подобо заключвам моята шахта http://images14.snimka.bg/002479169-big.jpg /снимката е от нета/
Това е само да леко да затрудни крадците, при предварителна подготовка няма проблем да се разбие и да отнесат помпата.
preslav - майстор
milen56 написа:
Здравейте. На вилата имам сондаж и му направих шахта, която я затворих с рамка от винлел и ламаринен капак на панти. Чуда се какъв секрет да сложа за заключване, че само с катинар не знам дали няма да е лесно за отваряне. Мислих за секретен болт от кола, но един познат каза да го вкарам вътре под капака по някакъв начин, за да не стърчи нищо отгоре. Ако може да подскажете с нещо ще съм благодарен.
Електрическа ключалка.
milen56 - специалист
Мислих и аз за секретен патрон, но ще е легнал на капака, не знам дали ще е проблем. А за секретния болт съм се нагласил да го сложа пък каквото излезе. Ел. брава не мога да сложа, че нямам ток все още. Тея от ЧЕЗ немогат да ми сложат електромер от Март месец, макар да имам партида нямам ток.
Hursa - майстор
Ако капака ти е сравнително здрав от поне 2 мм ламарина - може би това
https://mauer-bg.com/bg/%D0%BA%D0%B0%D1 ... auer-locks
трудно се разбива, ако е защитен, може да заварите още едно парче ламарина там където ще легне. Може да се хване с "коларски" болтове през капака.
Може и това с подобен монтаж
https://mauer-bg.com/bg/%D0%BA%D0%B0%D1 ... auer-locks
но ще излезе скъпо, със по добър патрон и бронировка на патрона, че ще е поставен удобно за разбиване. А и дъжда сравнително бързо може да повреди патрона.
milen56 - специалист
Май-май ще е с касова брава, че монтажа е най-лесен.А и върху цепката за ключа може да лепна едно тиксо, а бравата да напръскам с течна грес. Пък времето ще покаже колко ще издържи.
  • 1
  • 2

Тема "Какъв да е сектрта за шахтата на сондажа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: