• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
angel_ov - специалист
Въпроса ми е от какво да я направя (по-лесно)? Става въпрос за стена с размери приблизително 2/2 м. От едната страна ще става баня (ще се лепи фаянс) а от другата склад. Понеже всеки сантиметър е ценен в дебелината на стената се двумя между гипскартон и ютонг (5 или 7 см блокчета).
nikolson - майстор
angel_ov написа:
се двумя между гипскартон и ютонг (5 или 7 см блокчета).
Стига с тия картони. http://wienerberger.bg/produkti/porothe ... 6245095627
angel_ov - специалист
nikolson написа:
angel_ov написа:
се двумя между гипскартон и ютонг (5 или 7 см блокчета).
Стига с тия картони. http://wienerberger.bg/produkti/porothe ... 6245095627
Супер! Не знаех, че има такива тухли с такъв размер, а и лесно ще се справя със зидането. :partyman:
Гост - специалист
Погледни и тази тема viewtopic.php?t=35657
(щом като ще е преградна стената... А и на клипчето изглежда още по- лесно)
angel_ov - специалист
Май в БГ вариянт зидане с пяна няма :?
Гост - специалист
E, що?
Какъв е проблема? Аз даже си мисля, че пяна е по- добре от разтвор, особено както фугите са разположени вертикално...
Какъв е проблема за БГ ?
angel_ov - специалист
Доколкото четох в линка и из нета пяна не се предлага, а само някакво лепило в 25 кг. торби, ако правилно съм разбрал. Иначе за толкова малко квадрати предпочитам с пяна, бързо и чисто. Ще проверя при дистриутора в Търново как стоят нещата.
шоп - майстор
Стената може да се направи и с ГК и керамични тухли и с газобетонни такива. Понеже въпроса е, с какво да се направи по-лесно-за мен отговора е: с това с което питащият умее да работи.

Аз лично бих си я направил най-бързо и лесно с дървена скара от гредички 50х50мм ( импрегнирани ) + два слоя ГК от към страната на банята + 1 слой ГК от към страната на склада.

Трябва да се има впредвид, че стена 2х2м е много грубо написано....логиката за мен е стена с размери дължина около 2м и височина 2,5-2.7м!!! Който желае да гради 5м2 стена от 5см итонг....нека гради. Може разбира се, но не и без усилващи елементи.

Да не се получи накрая при най-нежното докосване стената да поддава и да има опасност от срутване?!
Чираче - майстор
шоп написа:

. Може разбира се, но не и без усилващи елементи.

Да не се получи накрая при най-нежното докосване стената да поддава и да има опасност от срутване?!
Аз имам баня, зидана с итонг. Но съм сложил усилващи квадратни тръби 40/40 мм.

Прикачен файл

P8120039-1.jpg
P8120039-1.jpg (107.61 KиБ) Видяна 1988 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Преградна стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: