• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
Здравейте,

Имам изкарани тръби за много базова чешма на двора, която искам да покрия с тухли или камъни.
Прикачен файл:
20170708_121741.jpg
Какво бихте припоръчали, като най-лесно изпълнимо решение?
Какво да сложа като основа - в момента коритото е непретенциозно застопорено в тревата.

И също, какво да направя за оттичането на водата в градината. В момента за целта служи един изгнил ламаринен олук.
Прикачен файл:
20170708_121741.jpg
Мислите ли, че мога да се справя самА? :) Благодаря.

Прикачен файл

20170708_121753.jpg
Kokar - специалист
Има тема с доста примери, макар и не толкова базови:
Чешма на двора

Хубаво е първо да се спреш на нещо и след това с по-конкретни въпроси... :)
Благодаря.
Иска ми се да постигна нещо такова:
Прикачен файл:
DSC_3378.jpg
Прикачен файл:
DSC_1905.jpg
nikolson - майстор
Никой не може да каже, ще се справиш ли самА.
Чираче - майстор
Axentrix написа:
Благодаря.
Иска ми се да постигна нещо такова:
Прикачен файл:
DSC_3378.jpg
Прикачен файл:
DSC_1905.jpg
Изпълнението е много калпаво - прекалено големи и неравномерни фуги, недобро подбиране на плочите, лошо обкантване на ръбовете/ прави се с рязане със скосяване под ъгъл /. Кранчетата за поливане с маркуч се поставят от страни или отзад, а на техните места трябва да са други. Лично мнение.
Andri01 - майстор
Въпрос на вкус!! Така му е харесало на човека,така го направил!! Аз ако съм,ще сложа вана и душ до чешмата! Пък комшията нека наднича през дувара!!:)
Чираче - майстор
Andri01 написа:
Въпрос на вкус!! Така му е харесало на човека,така го направил!! Аз ако съм,ще сложа вана и душ до чешмата! Пък комшията нека наднича през дувара!!:)
Така е, прав си. Може да сложи всичко. Аз до моята чешма съм сложил басейна с диаметър 4м и дълбочина 1 м. Всеки ден влизаме по няколко пъти с кученцето да поплува. От начало се страхуваше, но вече свикна с плуването. Страх ме е да не влезе само, и да се удави.

Прикачен файл

P1010378-1.jpg
P1010378-1.jpg (82.63 KиБ) Видяна 7567 пъти
Последна промяна от Чираче на чет юли 13, 2017 2:55 pm, променено общо 1 път.
Kokar - специалист
Axentrix написа:
Иска ми се да постигна нещо такова:...
Макар и със закъснение, добре дошла във форума! :)

Поне на мен, дотук не стана ясно, самостоятелно ли се очаква да е изпълнението на чешмата или сега само се оформя заданието?
Отговорът на този въпрос (и всяка друга информация), ще разклони евентуалните отговори в съответната посока...
Привет! :)
Ще си направя чешмата сама, така съм решила... Но ще пиша пак, като я докарам донякъде, за да подкрепя процеса/въпросите със снимков материал ;)
Надявах се някой да откликне с идея, която няма да е много тежка - основно физически - за изпълнение :)
Мисля да взема едно готово циментово корито, да го сложа върху тухли, които в последствие да облепя с камък. Задължително ли е да направя основата от цимент?
Andri01 - майстор
Или основа-бетон/ 1:2:3-цимент/пясък/чакъл/,малко железа/за армиране/ В 4-те края оставяш фусове/стърчащи железа-да се хванат в тухлите/ ,итонг или някакви евтин тухли за крака и това е принципно. На горе я правиш по свой вкус: страници,задна стена,облицовка... :). Идеи: http://1kam1.com/76046-2/ и изграждане: viewtopic.php?t=43999
  • 1
  • 2

Тема "Съвет за чешма на двора" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: