Всички въпроси за вилата.
nobreak - специалист
Здравейте. Дойде време да си шпакловам стаите във вилата и реших да използвам такива профили https://www.tashev-galving.com/068+SMA+ ... %BA%D0%B0- и мазилка гипсова Knauf MP 75 L - знам, че е за машинно полагане, но предполагам не е проблем. Въпроса ми е за тези профили, понеже не съм работил с такива - нивелират се, залепват се с гипс и си остават там нали?
muhala - майстор
Щом използваш майки, по-скоро ще мажеш отколкото шпакловаш.
Аз не бих оставил профила в гипсова мазикла, въпреки, че вече го направих веднъж. :axe:
Гипса в контакт с влагата образува някаква киселина, която кара профила да ръждясва. Нещо като забравена шпакла с гипс - на другия ден е ръждясала.
Може да нахнеш майката като подръпне малко мазилката.
nobreak - специалист
muhala написа:
Щом използваш майки, по-скоро ще мажеш отколкото шпакловаш.
Аз не бих оставил профила в гипсова мазикла, въпреки, че вече го направих веднъж. :axe:
Гипса в контакт с влагата образува някаква киселина, която кара профила да ръждясва. Нещо като забравена шпакла с гипс - на другия ден е ръждясала.
Може да нахнеш майката като подръпне малко мазилката.
Приемам забележката, няма да е шпакловка, а мазилка. По принцип никога не съм оставял майката в мазилката, но като се замисля и ъглите са метални, но ги оставяме в мазилката - все пак са от поцинкована ламарина....
Гост - специалист
Няма ли такива майки от халумин? Че да не се притесняваш да ги зарежеш в мазилката...
nobreak - специалист
Гост написа:
Няма ли такива майки от халумин? Че да не се притесняваш да ги зарежеш в мазилката...
Не съм виждал....тези пише, че са поцинковани. Да използвам момента да питам - като се слага гипсова мазилка на дебело, използва ли се мрежа?

Тема "Въпрос профил "майка"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: