• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
dragonn2 - специалист
Здравейте. В момента ползваме една стара джанта от камион с изрязана вратичка от едната страна. Сега искам да си иззидам нещо по хубаво, с огнеупорни тухли, че джантата е започнала да се изяжда от ръждата. Същто така трябва да може да се отвежда дима с кюнец, защото ще се намира под навес. Всички идеи са добре дошли.
dragonn2 - специалист
Супер е твоето, но не е покрива това, което аз искам.
Прикачвам снимки на двете огнища, които имам в момента.

"Малка" джанта:
Прикачен файл:
20170726_102939_HDR.jpg
Голяма джанта (мисля че от гума на комбайн) с димоотвод - кюнец:
Прикачен файл:
20170624_135900_HDR.jpg
Това което ми се иска на мен е да си иззидам нещо с големината на малката джанта, но да има и димоотвод, защото ще е под навеса който все още не е построен :rolleyes:.

Също така отгоре ще се варят буркани в казан и трябва да може да се вадят и слагат буркани докато казана е на огнището. Следоватемно не може да има нищо отгоре.
И накрая ако е възможно да се сваля плочата и да се пачат мръвки на жарта или скара, ще е супер - не искам много нали? :-D
Mc Queen - специалист
Търси в нета "печ ракета" или "rocket mass stove"
Там ще си намериш модела, който ще е най-добър за теб.
Придържай се към този принцип на работа.
Казват, че е много ефективен.
Дано съм ти помогнал.
Успех.
Поздрави:
Mc Queen
miliad - майстор
Нaмирaш стaрa готвaрскa печкa нa дървa, взимaш сaмо горнaтa чaст и я инстaлирaш върху 4,5 редa единички.
hidrazin - майстор
Никой повече не мое да ме накара да вар буркани на огън.
От много години ги варя на ток - чисто, евтино, лесно ...
За мръвките бирата е друга. :-D
:partyman:
Гост - специалист
Мен пък никой повече не мое да ме накара да вар буркани вобще.
От много години спрях да варя...
Последно правих кисели краставички. Докато не открих, че по- евтино излиза да си купя готови, стерилизирани- като пуснат на промоция, вместо да купувам краставички от борсата, капачки, подправки ...да се занимавам с тенджери варене и и т. н...
Е. ако си си ги произвел в градината- е друг въпрос...
hidrazin - майстор
Гост написа:
Мен пък никой повече не мое да ме накара да вар буркани вобще....
Донякъде и при мен е така. Преди години правехме по много. Сега правя в малки количества и предимно от това в градината.
Просто за някои неща няма смисъл (съгласен за краставичките). За други обаче не е баш така.
Предпочитам буркани с домати собствено производство, щото знам какво се слага в тези дето са по магазините. :-D
И от компоти няма особено голям смисъл - вече има плодове целогодишно.
От мерак си правя по 8 буркана малини, ягоди, череши ...
Що по 8 броя? Ми щото ги варя в тенекия от сирене с бързовар 2kW.
Тенекията събира 8 буркана от по 800ml или три реда по 6 буркана (общо 18 броя) буркани от 400ml.
Доматите ги правя основно в малките буркани - като сваря три тенекии (48 бурканчета) с домати и ми стигат за зимата.
Разбира се че цяла зима по магазините има пресни домати - дървени и безвкусни кисели домати.
:partyman:
vlax - майстор
hidrazin написа:
Доматите ги правя основно в малките буркани - като сваря три тенекии (48 бурканчета) с домати и ми стигат за зимата.
А доматен сок не правиш ли? Водката много върви с доматен сок. :-D
Когато бях ученик преди много време,не казвам колко :-D ,хита беше водка Столична с доматен сок.Доматен сок много,но водка трудно се намираше в града,ходили сме на 20-30 км до някое село да купуваме водка,там никой не я купуваше. :lol:
Последна промяна от vlax на чет юли 27, 2017 4:33 pm, променено общо 1 път.
BlackBox - специалист
Можеш да вземеш голям газов котлон и бутилка и да не се занимаваш с палене на огън.
Предимството пред тока е, че можеш навсякъде да ги вариш бурканите.
  • 1
  • 2

Тема "Огнище за врене на буркани" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: