• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
yancho_lud - специалист
Здравейте,

в момента съм на етап изграждане на камина във външен навес тип барбекю, или по скоро на събиране на идеи за изграждането й. Въпросите ми в началото са много, но в момента най ми е спешно да определя размерите на съоръжението. Спрял съм се на вариант с открита камина, която ще служи за отопление и печене на чевермета и пещ към нея, която все още не съм решил дали да е зад камината или от страни, но със сигурност трябва да е на ъгъл.
Моля някой който е наясно с изграждането на камини и пещи и има желание да ми помогне, ако може да ми даде размери за камината и пещта. Колко трябва да е широка камината за да се пече чеверме? Колко трябва да е дълга и широка пещта и въобще какви трябва да са размерите на цялото съоръжение.Ако пещта е зад камината колко трябва да е дълбока, мисля че това е варианта който най ми допада- снимка 3. И последния въпрос за момента: каква е минималната височина на пещта от земята, че не ми се иска да я вдигам много на горе.
Предполагам, че в етапа на изграждане ще възникнат още много въпроси тъй като това ще ми е първата камина :)

Прилагам няколко снимки свалени от нета за да се придобие по ясна представа какво точно искам да направя.

Благодаря предварително на всички които ще се включат с препоръки или критики.

Прикачен файл:
agne2.JPG
agne2.JPG (84.64 KиБ) Видяна 10262 пъти
Прикачен файл:
bbq_oven_151.jpg
bbq_oven_151.jpg (39.6 KиБ) Видяна 10262 пъти
Прикачен файл:
6ac26c4b68ab37d8f8591f7064ff4a27.jpg
6ac26c4b68ab37d8f8591f7064ff4a27.jpg (52.39 KиБ) Видяна 10262 пъти

Прикачен файл

agne2.JPG
agne2.JPG (84.64 KиБ) Видяна 10262 пъти
kartechar - специалист
Наличието на пещ според мен обезсмисля изграждането на камина за печене на чеверме. Размерът й би трябвало да е като на оджак :-D ! По-добре си направи камина с нормални размери за печене на мръвки на плоча или скара, а агнетата си ги печи в пещта - хем по-икономично, хем по-вкусно!
Подът на камината и пещта трябва да са на едно ниво. Определящо е това на камината - на първата снимка е ниско. Не бих си го причинил да пека в тази поза :shock: !
Третият вариант наистина е най-удачен. При мене са изпълнени по този начин, но с чугунена врата на пещта :roll: .

П. с.. Има професионалисти, които пекат чевермета в пещта. Нужно е обаче при изграждането й да се остави отвор в задната част от където да се покаже колът на чевермето.
yancho_lud - специалист
kartechar написа:
Третият вариант наистина е най-удачен. При мене са изпълнени по този начин, но с чугунена врата на пещта :roll: .
Здравейте,

благодаря за включването по темата. Може ли да помоля ако е възможно да дадете размери и снимка на Вашето съоръжение.
Благодаря!
kartechar - специалист
[img][img]https://s26.postimg.org/fhjey0vmt/WP_20 ... 05_Pro.jpg[/img][/img]
[img][img]https://s26.postimg.org/r2yn2unfp/WP_20 ... 29_Pro.jpg[/img][/img]
[img][img]https://s26.postimg.org/4sas2vq5h/WP_20 ... 09_Pro.jpg[/img][/img]
[img][img]https://s26.postimg.org/qu12cxan9/IMG_2 ... 115434.jpg[/img][/img]
Огнището е Ш90/В75/Д50 см. Височина от пода - 88 см. Пещта е Ш90/В65/Д80 см. Чугунената врата е Ш45/В35 см. Дебела е 2 см. Дано съм бил полезен!
Kokar - специалист
Повече инфо от една по-стара тема:
Още една пещ...

Изображение
yancho_lud - специалист
Благодаря ти много. Точно за това си мисля, само че с камина от пред с която да се топля през зимните дни.
yancho_lud - специалист
Днес порисувах малко с тебешира и се оказа, че за да се смести всичко, камината трябва да е ъглова(според мен така по добре ще отоплява цялата площ), а пещта да е странична. Драснах го на бързо, но не знам какви трябва да са размерите обозначени с "?"
Рисунката не е нещо особено, но поне се придобива представа за какво става дума.
Прикачен файл:
Проект Барбекю.jpg
Проект Барбекю.jpg (44.92 KиБ) Видяна 10041 пъти
chapara - майстор
Изображение

Наскоро снимах една действаща 4в1, правена по проект и работеща. Размерите не ги зная, ако ти помагат размерите на тухлите да се ориентираш. Пещта я погледнах, като че ли може човек в цял ръст да легне , а височината е да седи клекнал. Отпред е камина с възможност, още не е монтирано, устройство за чеверме, огъня в случая е пред капака на пещта и има , вижда се на снимката един метален капак на дъното на камината, който се отваря и се нагребва жар за барбекю. Дано съм бил полезен, ако знаех че ще има интерес щях да направя по подробни снимки.

П.С. Скролвай и намали шрифта за да видиш камината в по далечен план :wink:
yancho_lud - специалист
Благодаря много.
Посъбрах вече доста идеи и до няколко дни я почвам.
chapara - майстор
Успех, и да видим нещата :wink:
  • 1
  • 2

Тема "Камина с пещ и опция за чеверме" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: