Всички въпроси за вилата.
seawolf - напреднал
Извинения към пусналият темата, че си позволих да пиша в неговата тема, но не исках да отварям друга тема по същия повод.
Умувам понеже ще вкарам едни пари за покрив и гледам да не ги изгърмя на вятъра. Единият от колегите и той така разсъждава да давам и даже казва, че и да падне покрива няма да е наглавите ни, а на плочата :-D ама това е на чужд гръб.
Конструктора спомена и за покрив с фиброцимент, но това за пръв път го чувам и не знам колко е надеждно като изпълнение и дали ще мога да се справя сам.
plamen6703 - майстор
Парите за покрива ще ги избиеш за един месец от наем на стаите :wink: За фиброциментов покрив, ако е като фиброциментовият сайдинг не посягай към него, ще ти излезе златен покрива. Аз се вързах тази година да ми правят фасадните стени на една къща с фиброциментов сайдинг и сега ме е яд, че похарчих пари за глупости...
Събирай колегите и действайте, ако искаш после пусни някоя снимка поне да си отчетеш на критики :-D :partyman:
preslav - майстор
egomen66 написа:
preslav написа:
само няколко дена се е спало с чаршаф, в останалото време чаршаф + още нещо - прави си изводите.
Не те навивам, постъпи както намериш за добре, а ако искаш ела и виж сам.
Какво е това - още нещо.....,че нещо, не ми се връзва с конструкцията. #-o
губерче, леко одеалце, пижамка, но това е доста субективно - обективното е, че температурата е 22-24 градуса
seawolf - напреднал
Момчета, покрива е готов. Послушах съвета на "Руди" купих си пластифицирана ламарина и го покрих с нея. Отдолу наковахме плътно дъски, върху дъските наковахме платна от стари билбордове останали от главочите в парламента. Не знам каква е тази материя на билбордовете, но е много здрава и надявам се водонепропусклива.Наковахме скарата,отгоре ламарината с винтове, чалните дъски и всичко както си му е реда. После с боя минах където видях драскотини и стана много як покрив.
Останаха ми новите цигли за покрива да ги вложа в един хубав навес, но за него ще попитам в друга тема. Благодаря от сърце на всички за добрите съвети и вниманието към проблема ми.
След малко сядам да паля скарата и с колегите да полеем покрива и отбележим 9-ти септември :drinkers:
plamen6703 - майстор
Честито за покрива, а освен поливане на покрива какво друго ще отбележите на 9-ти септември :wink:
tupalka - специалист
Ако може покажи и някоя снимка да му се порадваме и ние...
kborisov - специалист
imegogo написа:
здравейте имам един навес на,който се налага да сменя ондулина (голяма грешка)
Грешка е това под ондулина.
Да не остане някой с впечатление, че ондулина е крив. Моя е 6-та година, едната зима имаше повече от метър сняг отгоре и капка не е пуснал.
Ако и новия покрив е на същата скара, то и тенекето може да се огъне.

Тема "покривна конструкция мнения" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: