Всички въпроси за вилата.
seawolf - напреднал
шоп написа:
http://teto.bg/wp-content/uploads/2013/ ... %D0%96.pdf


инструкция за монтаж
Инструкцията е много добра, но за съжаление като я прочетох изникна още един въпрос. Накрая пише да се избягват при близост до водоеми и температурни разлики през деня и нощта. При мен къщата е до морето, просто от прозорците се вижда морето. При тази ситуация може ли да ползвам метални керемиди?
Още един въпрос, в описание за керемидите "Брамак" пише, че може да се ползват при покриви от 17% наклон нагоре. Не разбирах от "Руди" моя покрив с 10 градуса наклон ли е, или с 10% наклон и какво би се случило, ако ползвам керемиди "Брамак" за покриване?
Покрива на къщата миналата година го правих с "Брамак" и стана супер, но там нямах проблеми с наклона.
Приемам всякакви съвети, дори да се оскъпи покрива.
plamen6703 - майстор
С каква цел искаш да правиш дървена конструкция над плочата на гаража? Явно не е за да ползваш пространството под плочата.
Руди - майстор
При условие, че плочата ти е наклонена, най-икономично е
да направиш битумна хидроизолация Първо изравнителна замазка,
добре е да е водоплътна, после два пласта битумна мушама,
горния пласт с посипка. Ако искаш отдолу за топлоизолация„
стиропор.

Ако имаш 50 см разлика в плочата и после още 60 см,
общо стават 1.10 м - към 18%. Става за гладка и LT-ламарина,
за метални керемиди е малко, за керамични съвсем малко.

Брамак изисква 17 градуса, което е 30 % наклон.
seawolf - напреднал
На плочата й няма нищо. Послушах жената и от миналата година вече под плочата не е гараж, а лятна кухня. Голяма греша направихме с лятна кухня под плоча, измори ни жегата! За това реших да правя над плочата покрив с керемиди, но излиза, че не става. Не става и метален покрив заради влагата. Избързах и купих дървения материал да се чудя какво да го правя и явно ще правя дебела изолация на плочата.
Вадим Владимиров - специалист
seawolf написа:
шоп написа:
.................................. Накрая пише да се избягват при близост до водоеми и температурни разлики през деня и нощта. При мен къщата е до морето, просто от прозорците се вижда морето. При тази ситуация може ли да ползвам метални керемиди?
ИНСТРУКЦИЯ ЗА СЪХРАНЕНИЕ НА ПОЦИНКОВАНА ЛАМАРИНА.
Съхранявайте на сухо и добре вентилирано място
 Съхранение на открито е противопоказно
 Транспорт с открит камион е противопоказно
 Планирайте незабавен монтаж
 Не допускайте проникване на влага в пачката
Листите в пачка, LT или навити в рулон контактуват един с друг с противоположно
наелектризирани заряди. При влизане на влага стартира ефект на батерията и протича
електричество (микро корозионна точка), водещо до оксидиране и в по – тежки случаи ръжда
 Избягвайте зони с очаквана влажност, близост до водоеми, помещения с конденз
(от температурни разлики през деня и нощта)
 Избягвайте продължителното съхранение на метал в пачка
 Добра практика е съхранение под наклон (за пачки с LT профили)
 След монтаж, зачистете металните стружки от зоната на крепежите.

Това си прочел ти.
seawolf - напреднал
Това прочетох най-отдолу и видях, че пише инструкция за съхранение на поцинкована ламарина. Каква е разликата между поцинкована ламарина и ламаринени цигли? Ламаринените цигли ги видях тази сутрин и са боядисана ламарина. При монтажа ще стъпвам върху ламарината, ще я режа, ще завивам винтове и все някъде ще сваля покритието, а сутрин ламарината ще е мокра от конденз.
Колко ще е трайна не знам и за това се колебая с какво да покрия. Продавача в магазина ми предложи да видя битумни керемиди "IKO" американски и били "голяма" работа.
Имам чувството, че ще станат на юка за няколко години.
Hoвoceлckи - майстор
Все пак ми се струва, че си чел по диагонал? Това чете ли го?
 Не допускайте проникване на влага в пачката
Листите в пачка, LT или навити в рулон контактуват един с друг с противоположно
наелектризирани заряди. При влизане на влага стартира ефект на батерията и протича
електричество (микро корозионна точка), водещо до оксидиране и в по – тежки случаи ръжда
seawolf - напреднал
Hoвoceлckи написа:
Все пак ми се струва, че си чел по диагонал? Това чете ли го?
 Не допускайте проникване на влага в пачката
Листите в пачка, LT или навити в рулон контактуват един с друг с противоположно
наелектризирани заряди. При влизане на влага стартира ефект на батерията и протича
електричество (микро корозионна точка), водещо до оксидиране и в по – тежки случаи ръжда
Кажи какво те притеснява в това с червеното, че да помисля върху него?
Прочетох го, но при мен листовете на "пачка" или на руло ще са за един ден, на следващият ден развивам пачката или рулона и ги редя на покрива.
Единственото, което ме спира за ламаринени цигли или ламарина е конденза, които се получава около морето.
Днес ще заведа на място конструктор да ми каже какви са ми вариантите.
Благодаря за отзовалите се, разбрах само, че с керемиди няма да стане на един скат заради малкият наклон.
Hoвoceлckи - майстор
"Само", когато е на пачка или рулон е възможен този ефект :idea:
Да, наклонът ти е малък. 6º от повдигането с 60 сантиметра и общо 10º с естествения наклон на самата плоча.
seawolf - напреднал
Ефекта на "пачката" или "рулона" изобщо не ме касае. Мен ме притеснява конденза, който ще го има всяка сутрин заради близостта на морето. Сутрин като стана плочата е мокра, покрива на къщата също е мокър. Тия ламаринени керемиди като ги наредя върху покрива ще се мокри всяка сутри, а зимата в лед. При монтажа няма как да не се оставят драскотини, които след това ще корозират. Не мога да експериментирам с такъв вид покрив.

Тема "покривна конструкция мнения" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: