Всички въпроси за вилата.
imegogo - специалист
здравейте имам един навес на,който се налага да сменя ондулина (голяма грешка) и сега проучвам вариантите с метални керемиди ми се струва по-бързо и лесно,но дали ще бъде трайно при положение цената е колкото с истински керемиди от друга страна се колебая дали ще ги издържи защото гредите са 12 см са дълги почти 4м площта на покрива е 35 кв и ме притеснява теглото предвид конструкцията http://prikachi.com/images.php?images/679/9174679x.jpg
Последна промяна от imegogo на съб сеп 02, 2017 4:16 pm, променено общо 1 път.
шоп - майстор
Ще бъде трайно ако си купите качествени метални керемиди. Относно теглото: не виждам място за притеснение. Щом досега не имало деформация и сега няма да има. Металните керемиди са едно от най-леките покривни покрития.

Тази година смених покрива на къщата от керамичен на метален. Облекчих товара на покрива с около 4 тона:-))))))
Последна промяна от шоп на съб сеп 02, 2017 7:57 pm, променено общо 1 път.
imegogo - специалист
повече клоня към керамичните опитът ми показва,че когато съм експериментирал или спестил съм сгрешил за това се чудя дали ще издържи защото приблизително в 35 кв са 440 бр с капаците отива 1500кг
Чираче - майстор
А защо не го направиш с поцинкована L-T ламарина? Леко, сигурно, устойчиво на натоварване. От страни, над улуците, поставяш вертикално декоративна плоскост с някаква височина. Така няма да се вижда отвън с какво е покрит навеса. А и кой го интересува това, освен зевзеци. :lol:
preslav - майстор
Послушай "шоп" и няма да сбъркаш - за навес единственото нужно е да се погрижиш за визията отдолу. Твоите греди не вярвам да издържат керамични керемиди, а ако към тяхното тегло се добави натрупания сняг и лед сметките ще са съвсем други. Ако се спазят всички изисквания на технологията металните керемиди няма да ти напичат повече от керамичните, да не говоря, че при мен дори е по-прохладно. Ще ти закача линк към тема, в която закачих снимки на направата на покрив с метални керемиди - вече са на една година и не са мръднали.
viewtopic.php?f=47&t=9824&p=814804&hilit=%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8+%D0%BA%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D0%B4%D0%B8#p814804
Руди - майстор
Преди да избереш окончателно керемидите,
провери си наклона на покрива.
Ондулинът се прави на минимален наклон 9%,
металните керемиди на 25%, а керамичните над 30%.
LT-ламарината носи 10%.
Така от картинката мисля, че за керамични няма наклон,
но най-добре да се премери.
Иначе главните греди (под поповете) ако са 12х12 са малки, с
керамични керемиди ще ги претовариш. И конзолата на билото е голяма.
seawolf - напреднал
Руди написа:
Преди да избереш окончателно керемидите,
провери си наклона на покрива.
Колега, може ли да ми дадеш съвет как да проверя колко ще ми е наклона на покрив, който ми предстои да правя върху гаражна плоча.
Плочата е с размери 6м. х 6м. Плочата е лепната за къщата и откъм къщата имам възможност за височина на покрива 70 см, а в другият край на плочата ще има по дължина легнала греда 10х10 см.
Въпроса ми е с какъв наклон ще се получи покрива от височина 70 см, дължината е 6 метра и другият край е колкото гредата 10 см.
Решил съм да бъде с керемиди, но не съм сигурен дали ще има необходимият наклон за керемиди.
Дано съм успял да обясня за какво става дума, че не разполагам в момента със снимки.
Ако наклона не става за керемиди, какво бих могъл да ползвам като покритие. Не ми се иска да ползвам битумни керемиди и ламарина.
Руди - майстор
Ако на 6 м плоча имаш 60 см височина,
това е 10% наклон. Дели се височината към
хоризонталното разстояние и се умножава по 100%.
0.60 м / 6.0 м *100% = 10%.
При такъв наклон може да ползваш гладка или
трапецовидна ламарина, покривни панели,
битумни керемиди, покривна мушама - битумна или PVC,
ондулин (ако не е голяма грешка :wink: ).

Може да пробваш двускатен покрив с било напречно на къщата,
наклонът ще стане 20%.
seawolf - напреднал
@Руди, благодаря за бързия отговор. Пропуснал съм да спомена, че плочата на гаража има наклон като височината на плочата до къщата е ≈ 3.0 метра, а в другият край е ≈ 2.50 метра. Мислех си за варианта двускатен покрив, но не ми се иска да правя пояс да изравнявам разликите в нивото и чак тогава да правя покрива.
Можеш ли да ми кажеш дали метални керемиди ще ми свършат работа при наклон 10 градуса и как да направя конструкцията. Купил съм OSB да положа над ребрата и да го грундирам...след това да кова летвите и след тях циглите, но с металните керемиди не знам как се прави покрив.
Не ми се иска да чувам за битумни керемиди, поне като ще е ламарина да е метална керемида :)

Тема "покривна конструкция мнения" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: