Всички въпроси за вилата.
Hoвoceлckи - майстор
Виж сега, аз ни най-малко не те агитирам за тези керемиди. Нямам никакви впечатления. Но preslav е от Варна и има преки такива цъкни от близо година. След като корозия не се е появила за толкова време поради влажния ви климат не мисля, че е актуално безпокойството ти.
Ясно е, че с въпросния наклон при теб няма как да стане.
Руди - майстор
Ако ще ползваш ЛТ-ламарина, най-добре да е пластифицирана.
Покритието удължава доста живота на ламарината. Разбира се,
местата на рязане трябва да се обработят с четка допълнително.
Дупките за монтаж са неизбежни, винтовете имат уплътнителни капачки,
но точно тези капачки се предават от студа и жегата.
Ще трябва да сложиш една мушама, върху нея скара от летви - първо по
наклона (за оттичане на конденза), после напречно. Между летвите -
топлоизолацията (вата, стиропор) и отгоре ламарината.

Металните керемиди също са с полимерно покритие. И те се монтират с винтове.

Щом ще търсиш и топлоизолация - виж варианта с покривни сандвич панели (10-12 см)
Дори при този наклон, който имаш (50 см на 6 м), ще ти свършат работа, ако не ги
снаждаш по дължина.

Битумните керемиди ще искат дървена конструкция и обшивка от OSB или дъски.
imegogo - специалист
така най-вероятно ще се спра на lt ламарина 0.5мм с 275гр цинк на кв/м и с полиестерно покритие има ли значение дали покритието е 25µm или 35µm
preslav - майстор
Ако се вярва на шведите ламарината е двустранно поцинкована, следва полиестерно покритие, а от горната страна още един финишен слой за желания цвят. Вероятно не си се заглеждал, но във Варна има доста покриви направени с ламаринени керемиди, а до нас има барака с покрив от обикновена поцинкована ламарина, която е на повече от 30 години и не е мръднала. Спазването на технологията на монтаж е много важен елемент от изграждането на покрива.
1. не се допуска рязане с флекс
2. задължително двойна летвена скара
Рязането с флекс предполагам се досещаш защо не се допуска и ще мина директно на печалбите от двойната летвена скара.
1. появилият се конденз се вентилира и практически го няма от долна страна т.е. няма условия за поява на ръжди, мухали и т.н.
2. естествената циркулация на въздуха между керемидите и скарата не позволява пространството под покрива да се "напича" - нещо, което установих това лято. Преди керемидите бяха лепени с кал и плява, керемидата се нагрява, предава топлината на калта, калта на дъсчената обшивка и под покрива не се дишаше в летните жеги. Сега подпокривното пространство е с малко по-топло от стаите под плочата - не съм мерил градуси, но разликата може би е не повече от 5-6, а може и по-малко защото за цяло лято в стаята под покрива само няколко дена се е спало с чаршаф, в останалото време чаршаф + още нещо - прави си изводите.
Не те навивам, постъпи както намериш за добре, а ако искаш ела и виж сам.
egomen66 - майстор
preslav написа:
само няколко дена се е спало с чаршаф, в останалото време чаршаф + още нещо - прави си изводите.
Не те навивам, постъпи както намериш за добре, а ако искаш ела и виж сам.
Какво е това - още нещо.....,че нещо, не ми се връзва с конструкцията. #-o
seawolf - напреднал
Приемам всякакви мнения, аз за това пуснах и темата да не сгреша. При мен положението е такова, че ако във Варна има море, при мен къщата е до самото море. Конденза е неизбежедн и само това ме притеснява. Иначе с метални керемиди ще се справя за нула време с още един човек да ми помага и ще стане за два дни работа.
Днес закарах един конструктор, платих си за консултация и дали да ми угоди на акъла ми каза, че с керемиди и качествено подпокривно фолио няма да имам проблеми с наклона.
Ама ако не е проблем налкона защо да слагам подпокривното фолио :)
Другият вариант, който все повече ми се върти в главата е да отлея изравнителен пояс, да направя покрива двускатен и да приключа.
Не вярвах, че ще имам такива препятствия за нищо и никакъв покрив.
Чираче - майстор
seawolf написа:
Приемам всякакви мнения, аз за това пуснах и темата да не сгреша. .
Дадох съвет за Л-Т поцинкована ламарина, но Вие май не искате да слушате.
seawolf - напреднал
Чираче написа:
seawolf написа:
Приемам всякакви мнения, аз за това пуснах и темата да не сгреша. .
Дадох съвет за Л-Т поцинкована ламарина, но Вие май не искате да слушате.
Нещо бъркате човека, на мен съвет не сте давали :) Обясних подробно по каква причина не желая да ползвам ламарина. Ако не беше този проблем нямаше да му мисля изобщо и до края на седмицата покрива ще е готов.
plamen6703 - майстор
seawolf написа:
Днес закарах един конструктор, платих си за консултация и дали да ми угоди на акъла ми каза, че с керемиди и качествено подпокривно фолио няма да имам проблеми с наклона.
Ама ако не е проблем налкона защо да слагам подпокривното фолио :)
Другият вариант, който все повече ми се върти в главата е да отлея изравнителен пояс, да направя покрива двускатен и да приключа.
Не вярвах, че ще имам такива препятствия за нищо и никакъв покрив.
За нищо и никакъв покрив се чудиш излишно толкова време :wink:
Аз не съм конструктор, но дай да разсъждаваме логично. Имаш върху гаража си бетонна плоча, която казваш, че до момента не е поддала, не е спукана, върши ти работа. Оплакваш се, че под плочата не се живее от горещина и искаш да направиш отгоре покрив да спреш горещината. Какво ти пречи да направиш един скат както си го замислил, да наковеш дъски, да подложиш подпокривното фолио и отгоре да наредиш керемидите.
Какво ще се случи, ако задържи вода, колко вода ще задържи и какво от това?
Дори и най-лошият вариант, да прокапе, нали ще прокапе на плочата и толкова, а това я стане, я не стане и след колко дълго време не се знае...
Какъв е проблема, ако някога прокапе заради наклона, да свалиш циглите и на тяхно място да наредиш ламаринени "цигли"...Какъвто и конденз да има, няма денонощно да са в конденз... колко ще корозират и какво толкова ще се случи... Вечни неща няма...
Желая ти успех да не те хванат като крадеш работно време и действай, че лятото се източи :partyman:
Hoвoceлckи - майстор
Пламене, скоропостижно ще му изгние конструкцията при теч.
seawolf, ти нахлу в чужда тема. Някои от отговорите са на постналия темата.

Тема "покривна конструкция мнения" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: