Всички въпроси за вилата.
PIP - майстор
speedster написа:
Що да е глупост. Носят ти всичко в торби, цимент 25кг, пясък 20 кг, филц 20кг. При положение че си прескочил етапа на грубия строеж е много удобно, поне за мен. Вярно малко по скъпо е но пълно щастие няма. Мислех и за готов разтвор, но има 20тина метра които са трудни за бетоновоз. Иначе е най удобно. Колеги моля ви, дайте ми рецепта в килограми, да не меря колко кг е една лопата.
Май бъркаш тегло с обем. Според теб има ли разлика в количеството между мокър и сух пясък при еднакво тегло? :lol:
lov - майстор
То разлика има сухия при еднакъв обем тежи повече от мокрия, ама вие както сте я подкарали ще накарате питащия да си купи и аптекарска везна че да го тегли до десети от грама. :lol:

И сега за питащия. Ако площадката е на открито вземи си добавка за водоплътност. Ако го бъркаше с малка бетонарка щях да ти предложа да добавиш и фибри. А иначе най-лесно ще се оправиш щом ти е за сефте с дозировката в обемно отношения смятай една голяма кофа от латекс или друг такъв продукт е тъкмо половин торба цимент от 25 кг. Мериш колко лопати хваща една кофа и караш на татък. И да сбъркаш с 1-2 лопати няма да прецакаш нищо.
Ама не вярвам тези 20 метра дето ти пречат да са чак такъв проблем да пренесеш готов бетон. Хамалогията е все една съща. работата от такъв характер не се плаши от много работливите, а от много хора.
Hoвoceлckи - майстор
lov написа:
То разлика има сухия при еднакъв обем тежи повече от мокрия
[-X То сигурно пак пишеш от телефона та затова ... :-D
Сухия тежи повече от влажния, но не и от мокрия!
offtopic Почти като "преднапрежение се подава на лампите"(запушващо ги в някаква степен), но и на транзисторите, само че за да ги отпуши до някаква точка.
Hoвoceлckи - майстор
Чети внимателно и мисли преди да пишеш за да не се чудиш после как да се изметнеш :-D
Като за теб: мокрия тежи повече от сухия.
Телефона ли ти е виновен пак или този път нещо друго?
speedster - помощник
Май бъркаш тегло с обем. Според теб има ли разлика в количеството между мокър и сух пясък при еднакво тегло? :lol:[/quote]

Не, не бъркам теглото с обем. Зная какво е тегло, обем и каква е връзката между тях. Обясних и съвсем просто защо питам за теглови пропорции. Може би защото нямам опит в тази област предпочитам трите съставки да са ми в една и съща мерна единица. Може би някой ден, като придобия опит в любителското самостроене, ще започна уверено да смесвам кофи с лопати и литри с килограми.
Благодаря на всички които помогнаха, аз получих отговор на въпроса си.
Поздрави
lov - майстор
Hoвoceлckи написа:
Чети внимателно и мисли преди да пишеш за да не се чудиш после как да се изметнеш :-D
Като за теб: мокрия тежи повече от сухия.
Телефона ли ти е виновен пак или този път нещо друго?
Стига се изхвърля като многознайко и да се хващах и за запетайките. Да не би случайно да го теглиш още както е на кариерата този пясък и тъкмо са го промили. Докато му стигне на човека до къщата отдавна ще се е отцедил.
Па ти се хвани и направи нещо със собствените си ръце а не само да ланкаш по форума и да се дърляш.
Hoвoceлckи - майстор
К'во искаш бе - мене Пламен ми е дал чин "бетонджия" :-D
Това за кой пясък е по-тежък ти го захапа за да изпъкнеш както обикновено.
Той човека беше написал, че не иска да се разправя с мерки, най-вече защото всичко му идва на килограм. От там за да си сметне от кое колко да поръча му трябват пропорциите в килограми. Ама ти нали трябва да се похвалиш, че знаеш ... и за добавки :-D
lov - майстор
К'во толкова. :) Притеснен е човека не са му дали чин бетонджия кат тебе. Заслужил си си го явно. :lol: Оди да му направиш пропорциите тогава а не да ми натякваш и в тази тема със ситен шрифт за преднапреженията.
Темата е за бетонджии така че чувства се цар на положението. Но не с чесане на пръсти по клавиатурата а с лопатата. :razz:
Hoвoceлckи написа:
Почти като "преднапрежение се подава на лампите"(запушващо ги в някаква степен), но и на транзисторите, само че за да ги отпуши до някаква точка.
Hoвoceлckи - майстор
И що го показваш този цитат сега? Написал съм, че е офтопик и затова е с дребен шрифт (т.е. не е нужно да го чете всеки, който изобщо следи темата). Тук си го извадил от контекста и естествено - идеята е загубена ...
Питащият си получи нужния му адекватен отговор и благодари. Така че аз работа с него нямам. Виж с теб можем да си чешем клавиатурата ей-така да правим сеир на навалицата. Та ако искаш можем да продължим например за масата на единица обем сух, влажен, мокър, отцеден и трамбован пясък.

Тема "Рецепта за бетон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: