Всички въпроси за вилата.
lov - майстор
Ти ако имаш време аз няма. Ходя да работя и през почивките се правя на строител. Бетонджия в прекия смисъл на думата и каквото се сетиш още в строителството. Па дали го мога или не, то има хора във форума дето са идвали и са видяли дали и този занаят ми се отдава.. :) И не ми викат майсторе щото не ми знаели името.
Тъй че ти можеш да си трамбоваш и мериш пясъци колкото искаш.
Hoвoceлckи - майстор
Ей много работите това пенсионерите брей :lol: Добре, че има вече нет, та в технологичната почивка да си разнообразявате малко живота с някоя хвалба :-D Кофти е, че понякога някой се запъва та ви опонира, ма вие сте си неуморими - ще цъкате до дупка докато оня се откаже :supz:
speedster - помощник
Хайде един последен въпрос към бетонджийте, гледам сте много. Намерих си вариант един да ми изсипе кубик и нещо земновлажен пред портата. Но друг ми вика че веднага почвал да стяга и ще се о..ерем. Как всъщност стоят нещата, това нещо ще ни позволи ли да се размотаваме 2-3 часа и изобщо ако има някаква тънкост кажете моля ви. Пак да уточня, бих си викнал бетоновоз че и с помпа но имам едни проблемни 20 метра където тежконатоварена машина драска на едно място.
Hoвoceлckи - майстор
Мислех, че повече няма да пишеш тук. Извинявай за спама по-горе.
Виж
тази тема цъкни.
speedster - помощник
Няма проблем. Като направя площадката може да дойдете да се разберете, ще я оградя като ринг :)
speedster - помощник
Площадката е готова. Предния ден поканих шофьора на миксер+помпа да дойде и да прецени докъде ще може да стигне. На другия ден с много драскане по пътя успя да намести бетоновоза и да пусне стрелата на помпата, оттам нататък самото наливане трая 10 мин. Спестихме много много пот и труд. Но понеже имам още много пътечки т.н. за правене, благодаря на всички които се отзоваха. Утре ще я снимам.
kborisov - специалист
Тази картинка е доста относителна. Например за "вкопани основи" на 50 кг. цимент се дават 85л пясък, а пак същото за 1 кб.м. е 120л пясък ...
Прикачен файл:
beton_BAD.jpg
beton_BAD.jpg (46.5 KиБ) Видяна 5681 пъти
Руди - майстор
Добре, че си купи бетона. Десет минути и не боли!
Да се бърка и носи бетон е стахотен фитнес, само
това може да оправдае бъркането на място...
miroki - майстор
Количеството по-скоро.
theagent - специалист
Руди написа:
... само това може да оправдае бъркането на място...
Ако имаш да бъркаш малки количества, а офертите са от типа
1.Бетонови смеси
...
Бетон В25 - 102.00 лв/м3 без ДДС
Цените са франко бетонов възел

2.Превози и бетонпомпа
Превоз с бетоновоз до ... - 209.80 лв/курс без ДДС


може и да се замислиш дали за 1-2 кубика искаш да дрънкаш миксер-помпа от 15-30 км. Особено, ако в сметката трябва да се включат и капризите на шофьори/помпаджии ...

Тема "Рецепта за бетон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: