• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
radius - майстор
Е късметлия си, двора ти пуска "благороден" :lol: камък. В моя са само варовикови плочи, за нищо не стават.
Много идейно и интересно е станало.
ogo - специалист
М да, определено съм късметлия.
Ей тая камара
Прикачен файл:
03.JPG
( от снимката) е от 1/5 от двора около 150 кв., че даже и по-малко. + 1 цев от пистолет, няколко гилзи от бойна пушка, 3 златни и 100-на сребърни монети и няколко железни ;)
Който копа намира ;)
tupalka - специалист
ogo написа:
tupalka написа:
Много свежо като идея и като изпълнение! =D>
Интересно ми е какво ще има върху филца който си разнесъл из двора? Този найлон отдолу не пречи ли на дъждовната вода да попива в почвата? :partyman:
Малко е дълго. Едната половина на двора ни беше наследствена и нея съм я направил с райграс. Тази половина от снимките я купихме преди няколко години. Вече ми беше писнало от грижи за райграса, затова реших да насипя всичко с филц и да си го ползвам за паркинг.
Сега съм открил една част заради шахтата и защото са ми хрумнали някои идей.
Найлона пропуска не е толкова дебел. Предполагам, че се е понадупчил тук там, така че не задържа вода. И позволява лесно да се разчиства филца при нужда.
И най-важното е,че не пуска тревата да избива нагоре между филца! :partyman:
ogo - специалист
tupalka написа:
ogo написа:
tupalka написа:
Много свежо като идея и като изпълнение! =D>
Интересно ми е какво ще има върху филца който си разнесъл из двора? Този найлон отдолу не пречи ли на дъждовната вода да попива в почвата? :partyman:
Малко е дълго. Едната половина на двора ни беше наследствена и нея съм я направил с райграс. Тази половина от снимките я купихме преди няколко години. Вече ми беше писнало от грижи за райграса, затова реших да насипя всичко с филц и да си го ползвам за паркинг.
Сега съм открил една част заради шахтата и защото са ми хрумнали някои идей.
Найлона пропуска не е толкова дебел. Предполагам, че се е понадупчил тук там, така че не задържа вода. И позволява лесно да се разчиства филца при нужда.
И най-важното е,че не пуска тревата да избива нагоре между филца! :partyman:
Малко трудно да избие през найлона.
В интерес на истината се появяват отделни стръкчета от време на време, обаче във филца се вадят с два пръста.
Ето линк за какво отиде първата порция камъни преди 3 години :) viewtopic.php?f=21&t=32994&start=30
Virtex - майстор
ogo написа:
Искам да споделя с вас едно решение, до което стигнах съвсе случайно и спонтанно и поне според мен се получи доста добре и евтино.
Много интересно решение ! :)

Няколко въпроса :

1. това съоражение до голямата врата ( с червените нови тухли ) какво ще е ?

2. Има ли някакво издуване на габиона ако първо се слагат камъните и после се връзва и ако е така как се елиминира ?

3. стабилно ли е като за ограда ? Питам главно, защото не знам тези габиони дали стават за ограда
ogo - специалист
2. Да, получава се издуване. Оправя се с ритник, а за да не стане нещо трудно поправимо действах по следния начин:
Първо пускам определено количество камъни, за да се оформи един ред. След което оглеждам дали няма издуто. Ако има, го оправям и превързвам с тел над камъните. След това операцията се повтаря до горе. като привързвам по диагонал, за да се получават Х-ове.
Гледал съм по едрите камъни да са в основата по-дребните нагоре.
3. Оградата е достатъчно стабилна и няма никаква опасност да й стане нещо от "самосебеси".
При умишлена зловредна намеса, всичко зависи от бетонните колове.
Ако възрастен мъж се хване да я клати, в крайна сметка, от инерцията на така получения кош с камъни, според мен ще се пречупи някой кол. Ако обаче коловете стабилни няма да мръдне.
Ако някой реши да прави мръсно може да ти изреже телта и да се изтумби оградата....
Но то ако някой реши да ти прави гадости, каквато и ограда да сложиш все ще й намерят цаката.
----
1. Ами това е една импровизация. Първоначалната идея беше по-скромна, но се получи това ...
На това място имаше нисък каменен дувар с изключително некадърно изпълнена "надстройка" от тухли единички.
Толкова некадърно, че като се подпрях с ръка на нея и тя се срути.
Реших да направя нещо по-културно. Да изглежда като продължение на голямата каменна стена (в дясно на първата снимка). Обаче малко оплесках нещата в началото и за да не събарям пак, реших да "развия" творението и в крайна сметка се получи това масивно съоръжение ....
Четно казано, ако знаех какво ме чака, щях да поработя с големия чук и да си спестя няколко дена работа и 100-на лева разходи ...
Прикачен файл:
DSC_0524.JPG
Тук се вижда как скромно започна всичко...
Прикачен файл:
DSC_0175.JPG
Прикачен файл:
DSC_0177.JPG
DSC_0177.JPG (96.76 KиБ) Видяна 1946 пъти
Прикачен файл:
DSC_0182.JPG
DSC_0182.JPG (102.37 KиБ) Видяна 1946 пъти
Прикачен файл:
DSC_0186.JPG
  • 1
  • 2

Тема "Превръщане на стара телена ограда в габион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: