Всички въпроси за вилата.
Ние си им викаме турски но тях ги е имало още преди турците да ни станат комшии. :lol:
Taка е, но и цигански не са. Преди турците да ни станат комшии не сме имали цигани. Довели са ги османлиите. Ходели са след обоза им и са вършели безплатно най-мръсните работи.
SEV написа:На мен ми трябват около 50 броя от старите керемиди.Визирам тези които са извити,мисля им казват цигански.Ако са от тях,бих се радвал да те отърва с една част от тях.

Цигли са си, при това доста грозни според мен. Снимката е правена преди да се свалят от покрива.

Прикачен файл

IMG_1162 re.jpg
Благодаря не ми вършат работа.
SEV написа:Благодаря не ми вършат работа.

Ако са здрави и не са криви, що да не вършат работа? А цвета не е проблем - почистват се с телена четка, и с пистолета се нанася грунд и автоемайл лак с предпочитан цвят, и всичко е наред. Даже ще станат по-добри от нови, защото са издържали доста във времето, а новите са с незнайно качество.

Иначе, на мен са ми много далеч, пък и имам покрив.
Какви телени четки. Почистват се пефектно с водоструйка. Няколко години преди да гътна покрива от който подарих циглите ми се наложи да правя спешно претръскване на същия. И понеже се оказа че има много счупени и дефектни се наложи и аз да взимам от друго място пак такива. Та целите бяха в разни лишеи и мъхове и ги изчистих имемнно с водоструйката преди да ги кача от ново.
Аз се загледАх в изолацията... май по-добре да не коментирам [-(
Чираче написа:
SEV написа:Благодаря не ми вършат работа.

Ако са здрави и не са криви, що да не вършат работа? А цвета не е проблем - почистват се с телена четка, и с пистолета се нанася грунд и автоемайл лак с предпочитан цвят, и всичко е наред. Даже ще станат по-добри от нови, защото са издържали доста във времето, а новите са с незнайно качество.

Иначе, на мен са ми много далеч, пък и имам покрив.

Смятам да правя декоративна стрехичка,в самата изба и затова са ми необходими турски керемиди.Замисала е декоративен.
Гост написа:Аз се загледАх в изолацията... май по-добре да не коментирам [-(

Не се притеснявай, критикувай, ако на мен не ми е полезно ще е полезно на друг. Май и по-рано беше се изказал нещо, но без конкретика - като видиш крайния резултат няма да познаеш какво има отзад, иначе аз нямам притеснения относно материла XPS на "Аустротерм", лепен е с полиуретанова пяна, директно върху неизмазаните тухли, дюбелирано е дори по-гъсто от нормите, използвани са дюбел-пирон, а не дюбели за бетон, самите пана са с фалцове и не е нужно да има разминаване за такава малка площ.
Честно казано не се сещам какви забележки би могъл да имаш, но казвай, дано си полезен на някой, който тепърва стартира!
Според мен полиуретановата пяна залепва много добре върху много материали, но не и върху стара пяна, стиропор и фибран. Но ти си знаеш.

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Всичко за вилата”