• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
bota156 - специалист
Не лесно човек да има доста кеш в джоба. Няколко дена сепроектирам мечтаната къща и искам да споделя докъде стигнах.
Целта е да е нискоенергийна (за пасивна чак няма да се доредим).
Почнах с калкулатора на марисан - извода ми е - трябва стените да са 30см стиропорбетон+10см ЕПС изолация а бетонните елементи - колони/плоча 20см ЕПС и съответно У=0,15, За тавана(2-ри етаж) 15см вата между ребрата и още 2х10 с двойна скара и гипсокартон и У=0,12.

Ето и разпределението на 2-та етажа, ще има и мазе ама там е както стане дето се вика(засега) :)
Прикачен файл:
1_ETAZH.pdf_page_1.jpg
Прикачен файл:
2_ETAZH.jpg

Къщата се получи приятните размери 11.50/9 метра или малко над 100кв на етаж - 300 общо с мазето и терасата
Няколк]о въпроса.
Трябва ли колоните да са в ъглите - може ли да са както съм ги направил - в черно оцветени и ъглите да са си от полистирол бетонни блокчета?
Размери 20х40 възможни ли са за колоните или мин 25см дебелина?
Разпределението все още имам забележки към себе си но повече не мога да измисля на този етап. Очаквам помощ и ИДЕИ от ваша страна.
В мазето ще са котелно/механа/работилница .....
И това нещо ще може ли да се направи на груб строеж за 100к ЛЕВА (даже и с изолацията и дограмата)?
Само полистирол бетона съм сметнал блокчетата без лепило/пяна - 10000 лв е
mutibg - напреднал
Според мен материали + труд няма да се вмъкнеш в тази цена.
Още преди да започнеш със строежа трябва да инвестирав във ВИК около хилядарка, Електроснабдяване 100 за проучване после 700 според желаните киловати + временно табло, канализация или яма, необходимите документи преди проекта а и самия проект ще е едни пари. До тук си задминал 10-те хилядарки. Ако трябва да се изравнява терена или да се събаря нещо старо ... просто помисли за разходите преди и около самия строеж понеже и те не са малко.
plamen6703 - майстор
bota156 написа:
И това нещо ще може ли да се направи на груб строеж за 100к ЛЕВА (даже и с изолацията и дограмата)?
Ориентировъчно ги смятай около 400-450 лв. на квадрат и задължително предвиди пари за инвеститорски контрол. Не съм от бранша, но както се казва съм утъпкал пътеката. Съветвам те по тези въпроси да не се доверяваш на мнения от форума. Може да се консултираш с Руди и Цилков, които са хора от бранша, но задължително поддържай връзка с конструктор и архитект.
Желая ти успех!
bota156 - специалист
Имам вече една къща - преди 4 години я купих за 30к лева на "груб строеж" само плочи и тухли единички и налях 100к лева за довършване/ремонт - 180кв къщата + (60кв мазе + 80кв подпокривно/таван и 80кв тераси - неправени) -свършиха кинтите. Сега продадох апартамент за 60к евра и ме сърбят ръцете ....
mutibg - напреднал
И аз преди 10 години стоих къща и хем пестих от много неща и пак набих много пари. Съжалявам че спестих от изолация и я направих само 10см стериопор, спестих от кумин и си мислех че с термопомпа и радиатори ще е добре и така спестих и от подово, и от счупване на термо мостовете и от изолация на основите и ... се наиграх.
И аз съм се захванал на хорото да си направя една виличка 100 квадрата, но от началото на годината още не съм оправил документите по стара минала регулация тем подобните му мъки. Надявам се догодина и аз да започна със строежа и този път ще направя нещата както трябва.
Чираче - майстор
bota156 написа:
Имам вече една къща - преди 4 години я купих за 30к лева на "груб строеж" само плочи и тухли единички и налях 100к лева за довършване/ремонт - 180кв къщата + (60кв мазе + 80кв подпокривно/таван и 80кв тераси - неправени) -свършиха кинтите. Сега продадох апартамент за 60к евра и ме сърбят ръцете ....
Дааа. Явно парите не са Ви проблем. Само се чудя какво правите в подобен форум, и какви са Ви очакванията?
mutibg - напреднал
Моите специално е да се ограмотя по общата материя не да ставам специалист а и си ме влече да правя нещо немога да стоя на едно място и да зяпам тавана и по този повод мисля да си направя камина на дърва :)
plamen6703 - майстор
Кажи му, че очакванията ти са да ти препоръча покрив за къща от термопанели и гледай какво ще се случи :lol: :partyman:
Чираче - майстор
plamen6703 написа:
Кажи му, че очакванията ти са да ти препоръча покрив за къща от термопанели и гледай какво ще се случи :lol: :partyman:
Мога много неща да му препоръчам, но не вярвам да ме послуша. :? От казаното виждам, че е някакъв къщоджамбаз. Т.е. купува, продава, строи, продава. Дано да е на печалба. Даже не пише от къде е. Някакъв нелегален, регистриран във форума.

И какво му има на покрива с термопанели? Ако искам/ама аз въобще не искам/, мога да му накова напречни летви, и да наредя керемиди. Само заради визията не си заслужава упражнението.
bota156 - специалист
Регистрирах се тука като си купих къщата 2013-а.
И съм изчел половината форум ПОНЕ. Много сте ми помогнали индиректно за което Ви Благодаря.
За сагите с "майсторите" няма да разправям че са истории за месеци приказки на маса.
Щом се принудих и аз сам да си правя някои неща, а не само да му вися на главата и очеизвадни неща да му казвам че така не се правят и да преправят за тяхна сметка с 50% успех някъде ....И не съм "търгаш" а софиянче :).

За покрива не съм мислил изобщо като с какви материали - на "старата къща" си е традиционен та дрънка - двойна скара с керемиди...

МутиБГ - и аз така малко се наиграх. Ама като се работи на парче явно така се получава.
Прилично до добро като изпълнение, функционалност и комфорт и половината неща правени по 2-пъти - дали в рамките на ден-седмица ако ги хванеш каква магария са сътворили "майсторите" или 1-2 години макс докато си проличи без да си разбрал овреме

Очаквам мнения и ИДЕИ по проекта ми и конкретните въпроси.
Ако получа само бла-бла - ще продължавам да си чета пасивно и да крадем идеи - примерно догодина за капковото напояване на градината. То трябваше тази ама пуста му бъбречна болест
  • 1
  • 2

Тема "Проект за къща/вила" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: