• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
ivanov.z - напреднал
licata+greutol бяла с фибри някой знае ли по-добра ли е от термофлекса (пак бял) на марисан ?
и двете са на една цена от :? 12лв за 25кг
ivanov.z - напреднал
Има ли нещо като норма или правило при дюбелирането на ТИ когато къщата е без носещи бетонни колони?
Къщата е двуетажна с бетонни плочи без колони, всички стени са от тухли единички - има ли нещо като "по-малко" дюбели на м2 или си вървят пак 2 в средата и във всеки ъгъл на плоскостите?
preslav - майстор
Не икономисвай от дюбели - 5 дюбела на пано са достатъчни, но за тухла трябва да са дюбел-пирон.
Гледам, че масово коват по един дюбел в ъгъла на 4 плочи - това е неправилно (поне според мен).
Не икономисвай и от качество на дюбелите, има едни керемидено червени на Видира, които никога повече не бих ползвал.
За лепенето използвай полиуретанова пяна със слабо раздуване - ще се родиш като лекота на работа, а като цена не излиза по-скъпо.
ivanov.z - напреднал
въпроса ми по-скоро беше такъв - при къща чиито носещи стени са от тухли единички не се ли нарушава здравината на зида при толкова дюбели?
все пак са си доста дупки ф10 една до друга :?
preslav - майстор
НЕ
Ако лепиш с пяна дори и дюбели не е нужно да се слагат (за дву-етажна сграда, но все пак аз съм сложил.
infomar
Аз също нямам дюбели на двуетажна тухлена гола мазилка - лепил съм с лепило, но обилно. Проблем за 2 години нямам, въпреки силни ветрове.
D103314 - специалист
infomar написа:
ivanov.z написа:
Може би не се изказах точно - интересува ме лепило-шпакловъчна смес която да търпи на външни условия (дъжд,сняг,слънце) . Изолацията ще бъде поставена на шпакловка само и ще стои без финишна мазилка може би до пролетта. Съвет за конкретен продукт?
На комшията му къщата вече трета година стои на шпакловка (без мазилка) "ТЕРМОФЛЕКС® БЯЛА ШПАКЛОВКА ЗА EPS/XPS" и не е мръднала.
Аз също го ползвах под мазилката и съм доволен.
Използвах същата, много здрава. Престоя миналата зима така, а беше доста по-лоша зима и много сняг. не мръдна изобщо.
  • 1
  • 2

Тема "Съвет относно топлоизолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: